18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.1godz.25min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Początek presezonu piłkarzy ręcznych

Początek presezonu piłkarzy ręcznych

Piłkarze ręczni Barcelony dzisiaj rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy spotkali się na Palau Blaugrana o godzinie 8 rano na pierwszej sesji treningowej, przechodząc wcześniej testy medyczne i sprawnościowe.

„Dziś zaczęliśmy prace, aby zdobyć nasz pierwszy tytuł. To jest sposób, aby tego dokonać”, powiedział Pascual, który dodał „Jesteśmy klubem, który w ostatnich latach osiągał wielkie sukcesy. Jesteśmy zawsze na górze i w tym roku chcielibyśmy być tam znowu, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.”

 

Poniedziałkowy trening był pierwszą okazją na spotkanie z takimi zawodnikami jak Nikola Karabatić czy Kiril Lazarov. Trener podkreślił, że „pierwsze lata są zawsze trudne.” Następnie dodał, że „są to zawodnicy o całkowicie sprawdzonej jakości i prawdopodobnie dla innych graczy okres adaptacji byłby dłuższy. Mam nadzieję, że oni nie będą potrzebowali go zbyt wiele.”

 

Nowi zawodnicy trenowali dzisiaj z pierwszym zespołem, a także czwórką graczy z zespołu rezerw, a byli wśród nich Johny Medina, Michal Kasal, Adrià Figueras i Fran Revuelta. Tymczasem Aitor Ariño ćwiczył indywidualnie, będąc w ostatniej fazie powrotu do pełni zdrowia po kontuzji. Pascual zdefiniowała swoich zawodników jako „najlepszy zespół na świecie”, mówiąc, że jest „to najlepszy zespół i w tej chwili nie chce niczego zmieniać.”

 

Pobyt w Andorze

 

Po porannej sesji treningowej piłkarze ręczni udali się do Andory, do Encamp, aby kontynuować tam pierwszy tydzień presezonu, odbywając codziennie trzy sesje treningowe.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/08/poczatek-presezonu-pilkarzy-recznych/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.