31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.17min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Poszukiwania partnera dla Messiego i Neymara

Poszukiwania partnera dla Messiego i Neymara

Piłka nożna często łamie wszystkie zasady i czasem sprawia niespodzianki, które nie były wcześniej zaplanowane. W następnym sezonie w ataku Barçy będą występować dwie prawdziwe gwiazdy – Messi i Neymar. Teraz jednak trzeba znaleźć dla nich idealnego partnera, trzeciego napastnika, który ukończy linię ofensywy.

Ostatnio ujawniono, że Neymar cierpi na anemię i być może nie będzie mógł tak często występować jak planowano. Nie wiadomo jest też, czy któremuś z napastników nie przydarzy się jakaś kontuzja. Jednak mimo wszystko już teraz trzeba myśleć o tym, kto będzie występował w ataku Barcelony w przyszłym sezonie.

 

Pomysłem, który do tej pory był najczęściej stosowany przez Barçę jest ten, aby wykorzystywać pozostałych napastników, którzy regularnie biorą udział w treningach pierwszej drużyny. Alexis, Tello, Pedro, nie wspominając już o Cescu, który może występować na różnych pozycjach, choć czasem staje się ofiarą swojej wszechstronności. Niewykluczona jest też postać Andrésa Iniesty, który od czasu do czasu może występować w ataku.

Taki zespół jak Barça nie może sobie pozwolić, możliwe, więc, że Tata Martino będzie sięgał po młodszych zawodników z Barçy B, tj. Dongou, choć Kameruńczyk może się pochwalić tylko jednym sezonem występów w zespole rezerw.

 

To będzie jedno z największych wyzwań argentyńskiego trenera – znalezienie towarzysza dla modnego duetu Messi-Neymar. W tym przypadku presja ekipy rywala może być czynnikiem decydującym. Jeśli znajdzie odpowiedni pomysł dla Messiego i Neymara, to pomimo ich niskiego wzrostu (talent kreatywności rekompensuje ten domniemany deficyt), Martino może zdecydować się na napastnika bardziej fizycznego, aby pokonać rywala.

 

Wydaje się, że Alexis i Pedro mają pewną przewagę nad innymi. Można nawet powiedzieć, że Chilijczyk jest lepiej przygotowany fizycznie od Hiszpana, który dołączył do zespołu dwa tygodnie później, z powodu udziału w Pucharze Konfederacji. Jednak mimo wszystko to Tello jest prawdopodobnie jest najbliższy do zwycięstwa w wyścigu o trzecie miejsce w ataku Barcelony.

 

Jedną z czołowych postaci w zespole Barcelony jest Cesc Fàbregas, którego przyszłość nie została jednak do końca określona. Nie jest jednak wykluczone, że może wystąpić w ataku Taty Martino. W ostatnim sezonie Hiszpan występował jak „fałszywa dziewiątka”, wewnątrz, a nawet w ekstremalnych sytuacjach z przodu zespołu. Co ze względu na jego konkurencyjność czyni go idealną alternatywą.

 

Jedną z największych niespodzianek Pucharu Gampera był występ Dongou, może nawet nie tyle w spotkaniu z Santosem, co w dyskursie Taty Martino, który powiedział, że będzie brał go pod uwagę przy tworzeniu swojego zespołu, ponieważ brakuje w nim czystej, profilowej „dziewiątki”.

 

Jednak towarzystwo Dongou duetowi Messi-Neymar nie byłoby łatwe dla młodego zawodnika, ponieważ zmusiłoby Kameruńczyka do przenosin, zapewne na prawą stronę, oddalania się i częstszego pokrywania piłki rywala.

 

Argentyńczyk już w swojej karierze pokazał, że wie, jak trenować z młodymi zawodnikami, a także tymi bardziej dynamicznymi. Na kogo tym razem zdecyduje się nowy trener Barçy? Teraz na to pytanie odpowiedź zna tylko Tata Martino.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/08/poszukiwania-partnera-dla-messiego-i-neymara/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.