24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
19dn.14godz.51min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przedłużone godziny otwarcia metra z racji Superpucharu

Przedłużone godziny otwarcia metra z racji Superpucharu

FC Barcelona i miasto Barcelona doszły do porozumienia w sprawie zapewnienia mobilności w transporcie publicznym z racji rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii, który odbędzie się w środę 28 sierpnia o godzinie 23:00.

Umowa przewiduje, ze kataloński klub wyłoży 30 tysięcy euro, aby pomóc w sfinansowaniu kosztów przedłużenia godzin otwarcia metra, aby wszyscy kibice, chcący wrócić do domu po spotkaniu, mogli skorzystać z tego właśnie środka transportu.

 

Prezydent miasta Barcelona zwrócił się do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej z pytaniem, czy mecz nie mógłby się odbyć o bardziej rozsądnej porze, ale jego prośba została odrzucona. Miasto i klub pracowali, więc nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania, które zadowoliłby obie strony. Ostatecznie ustalono, że klub wyłoży pewną kwotę pieniędzy.

 

FC Barcelona nie ma wpływu na godziny rozgrywanych spotkań, ale biorąc pod uwagę, z jakimi niedogodnościami mogą spotkać się fani po godzinie 23, wszyscy próbowali znaleźć odpowiednie rozwiązanie i ostatecznie udało się zmienić godziny otwarcia metra poza zwykłym harmonogramem ustalonym przez Radę Miasta.

 

Burmistrz – Xavier Trias podziękował FC Barcelonie za wrażliwość i chęci szukania rozwiązania w tak nietypowej sytuacji i stwierdził, że Barça demonstruje przywiązanie do miasta i stolicy Katalonii. Rada Miasta podkreśla znaczenie umowy i potwierdziła potrzebę kontynuowania współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w celu rozwiązania zmian w harmonogramach piłkarskich.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.