04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.51min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Spełniło się marzenie Roberta

Spełniło się marzenie Roberta

 

Dzisiaj pragniemy zapewnić Was, że warto marzyć, bo wydawałoby się, że nawet najmniej prawdopodobne marzenia mogą stać się rzeczywistością. Nie wierzycie? Zatem czytajcie dalej o tym jak spełniło się marzenie Roberta z Gdańska.

W lipcu skontaktowała się z nami Nikola Cichosz, wolontariuszka sopockiej Fundacji Trzeba Marzyć w sprawie swojego podopiecznego – Roberta (13 lat). Fundacja spełnia marzenia dzieci, których życie jest zagrożone, objętych opieką paliatywną oraz tych, które trwale okaleczone muszą stawiać czoła trudom dalszego życia. W nasza stronę padła prośba o umożliwienie spotkania chłopca z zawodnikami FC Barcelony przy okazji Super Meczu 20 lipca, jednak niestety nie było to możliwe.

Jak zapewniono nas jednak, takie spotkanie byłoby możliwe w Barcelonie podczas sezonu – skontaktowaliśmy się zatem z Fundacją FCB ponownie po kilku tygodniach i dostaliśmy wstępnie pozytywną odpowiedź. Należy podkreślić w tym miejscu wielkie zaangażowanie i życzliwe podejście pani Cristiny z Fundacji FCB, która robiła wszystko, żeby umożliwić chłopcu takie spotkanie. Po wielu niepewnościach – czy Martino pozwoli na spotkanie z Messim, czy się nie rozmyśli, czy w ogóle dopuści chłopca do jakiegoś piłkarza – Robert, razem z rodzicami i wolontariuszką Natalią Żero, udał się do serca Katalonii w minionym tygodniu i spędził tam niesamowity czas od środy do niedzieli.

Resztę przeczytacie w wiadomości napisanej przez Roberta i zobaczycie na poniższych zdjęciach jak jego marzenie się spełniło. Jemu i dwójce innych chłopców umożliwiono spotkanie ze swoimi idolami i zapewniono możliwość swobodnego oglądania późniejszej sesji treningowej. Pamiętajcie, warto marzyć i przede wszystkim spełniać marzenia – swoje albo innych. Z naszej strony cieszymy się, że udało nam się dołożyć cegiełkę w spełnieniu tego marzenia i zainicjować kontakt z Fundacją FCB. Tots units fem força – to hasło nie traci na znaczeniu.

Barcelona!!!

 

Moje wrażenia z wycieczki do Barcelony są niesamowite! Zwiedzanie miasta zaczęło się od słynnego Akwarium, gdzie nad moją głową pływały prawdziwe rekiny i wiele innych ryb, niesamowity widok, jakbym był pod wodą. Następny dzień to spełnienie moich marzeń – spotkanie z idolem, MESSI podał mi rękę i złożył autograf na koszulce z FC Barcelona i na książce z jego biografią . Było super, stał obok mnie, zrobiliśmy sobie zdjęcia – był uśmiechnięty i sympatyczny, objął mnie!!! Na tym spotkaniu byli również Xavi i Iniesta – moi ulubieni piłkarze z Barçy. Dostałem pamiątki z Fundacji Barçy, z których jestem bardzo zadowolony.

Wspaniały dzień być tak blisko najlepszych piłkarzy, których podziwiałem dotychczas tylko na ekranie telewizora no i oczywiście na żywo na Super Meczu Lechia – Barcelona na PGE Arena w Gdańsku z moim tatą. Do tego momentu nie mogę w to uwierzyć, że tam byłem. W pięknej Barcelonie zwiedziłem oczywiście Camp Nou i muzeum FC Barcelony i mojego idola – Messiego. Tam przeżyłem fajny czas, oglądając stadion i puchary zdobyte przez moją ulubioną drużynę oraz Złote Buty i Piłki. Oczywiście nie mogłem się obyć bez pamiątki z tego miejsca i otrzymałem prezent od Fundacji z Polski – piękną piłkę w moich ulubionych kolorach. Bardzo za to dziękuję.

Następne dni to plaża i zwiedzanie Sagrada Familia, olbrzymi kościół robił na mnie wrażenie. Pobyt w Barcelonie szybko minął – szkoda 🙁 tak trudno było wracać, piękne miasto, miejsca, które zwiedziłem i super pogoda, ale najważniejsze spotkanie z Leo – jednak marzenia się spełniają!!! BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim w Fundacji „Trzeba marzyć” za spełnienie mojego marzenia. Szczególne podziękowania dla Nikoli za włożoną pracę w moje spotkanie i Natalii za organizację wyjazdu i pobytu na super wycieczce.

 

Robert

Robert i Cristina

Robert i Xavi

Robert i Iniesta

Robert i Messi

Robert i Messi

Robert i Messi

mainXX:/2013/08/spelnilo-sie-marzenie-roberta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.