31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.14godz.22min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tito kandydatem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Katalonii

Tito kandydatem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Katalonii

Kataloński SPORT uważa, iż Tito Vilanova jest najlepszym kandydatem na stanowisko szkoleniowca reprezentacji Katalonii.

 

Reprezentacja nadal jest bez trenera. Kandydatem na to stanowisko wydaję się być niedawny trener FC Barcelony, Tito Vilanova. Katalońska Federacja Piłkarska (FCF) chciałaby uczynić miły gest powierzając te stanowisko właśnie temu trenerowi.

Sytuacja techniczna i brak możliwości systematycznego prowadzenia drużyny z powodu leczenia spowodowała, że Tito postanowił odejść. Praca selekcjonera reprezentacji Katalonii byłaby dla niego znacznie mniej czasochłonną pracą, co jest niewątpliwie plusem. Zwykle reprezentacja rozgrywa tylko jeden sparing rocznie. Tito tym samym mógłby połączyć piłkę z tym, co najbardziej lubi: możliwością szkolenia. Zatrudnienie go w tej sytuacji byłoby dla niego bodźcem do działania, tym bardziej, że choroba stawiła jego dalszą karierę trenerską pod znakiem zapytania. „To było marzenie mojego życia, które niestety muszę zostawić”, czytaliśmy w liście odnoszącym się do zrezygnowania Hiszpana z stanowiska trenera FC Barcelony.

Rezygnacja ze stanowiska nie oznacza jednak, że nie utrzymuje kontaktu z pierwszym zespołem. Mimo to jest znacznie bliższy Zubizarrecie, niż „Tacie” Martino. Tito kontynuuje leczenie, przechodzi dalszą chemio i radioterapię, walczy każdego dnia, aby pokonać chorobę. Ale jego celem jest pozostanie aktywnym w pewnym zakresie. Hiszpan planuje wyjazd za granicę, aby uczyć się nowych metod trenerskich.

FC Barcelona szanuje jego wcześniejszy kontrakt ważny z klubem do czerwca 2014 roku i powody związane z rezygnacją. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, klub może zaproponować mu stanowisko, które nie będzie kolidować z jego leczeniem.

Tymczasem Katalalońska Federacja Piłkarsa poszukuje nowego trenera, po odejściu Johana Cruyffa. Nie wiadomo kto poprowadzi reprezentację. Nie wyznaczono też terminu sparingu, który zwykle rozgrywał się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Według SPORT”u, Tito zasługuje na to stanowisko, aby mógł wygrać mecz swojego życia.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.