2dn.18godz.3min.

Trzy gole więcej i koniec azjatyckiej przygody. Malezja XI 1-3 FC Barcelona

Barça zakończyła turnee po Azji wygraną Malezją. Cesc, Neymar i Piqué zapisali się na listę strzelców dzisiejszego meczu. „4” opuścił boisko z bólem kostki.

Koniec pobytu w Malezji. Klub zakończył tournee po Azji pokonując Malezję XI 3:1. Przeciążenie Messiego, zła murawa na stadionie Bukit Jalil i zmiana miejsca rozegrania spotkania nie przeszkodziły Barcelonie w wygranej. Gole Cesca (poszkodowanego pod koniec drugiej połowy), Neymara (geniusza) i Piqué (w roli napastnika) zadecydowały o końcowym wyniku.

FC Barcelona grała agresywnie, ale w sposób uporządkowany. Mimo braku Messiego na boisku, który nadwyrężył sobie mięsień uda, zespół wystąpił w dość mocnym składzie. Katalończycy stosowali duży pressing, o którym wciąż powtarza „Tata” Martino. Mimo dużej przewagi piłkarzy Blaugrny, przez pierwsze 20. minut nie zdobyli żadnej bramki.

Różnica techniczna była monumentalna, ale entuzjazm, zarówno fanów i zawodników z Malezji, wszystko wynagradzał. W 20. minucie Malezja XI miała ogromną szansę na przejęcie prowadzenia. Norsharul Idlan znalazł się sam na sam z Valdésem, mimo to nie wykorzystał sytuacji i piłka odbiła się od słupka. Ta akcja pobudziła zespół „Taty” Martino do działania. Barça odpowiedziała serią strzałów na bramkę. Mimo dwóch nieudanych prób (Neymar 26″, Iniesta 28″) w końcu, po golu Cesca, Duma Katalonii objęła prowadzenie nad gospodarzami.

Pierwsza połowa

Jednym z najcenniejszych graczy tego presezonu był Jordi Alba i jego podania z lewej strony. W dzisiejszym meczu mogliśmy zaobserwować jego rewelacyjną asystę, po której Cesc umieścił głową piłkę w siatce, wyprowadzając Barçę na prowadzenie. FCB zdominowała Malezję XI. Jednak rywale nie zniechęcili się tak łatwo i natychmiast odpowiedzieli atakiem. Amri, dzięki nienagannej asyście, doprowadził do remisu.

Chwilową radość Malezyjczyków przerywa Neymar, który ponownie umieszcza piłkę w bramce rywala. Było to szybkie i perfekcyjne rozegranie. Brazylijczyk dobiegł do podania Cesca, przechwycił piłkę i kopnął ją wprost do bramki. Barça znów prowadzi, dzięki świetnej współpracy obu piłkarzy.

Wielkie zakończenie

Neymar był jednym z trzech zawodników, którzy opuścili boisko po pierwszej połowie. Dynamika gry znacznie się zmieniła. Malezja XI nie stwarzała już groźnych sytuacji pod bramką Barçy, a Katalończycy nie grali już tak agresywnie. Przyczyną spowolnienia tempa gry mogły być zmiany zawodników na boisku, jakich dokonali obaj trenerzy w drugiej połowie meczu.

Ostania bramka w Azji należała do Piqué, który, po asyście Cesca, oddał rewelacyjny strzał do bramki tuż pod poprzeczką. Również Dos Santos starał się zwiększyć wynik dla FCB, jednak przeszkodził mu w tym bramkarz rywali. Zła wiadomością dla Barcelony może okazać się kontuzja Cesca, który świetnie spisał się w dzisiejszym spotkaniu. W 83. minucie „4” zaczął narzekać na ból kostki. Prawdopodobnie Fàbregas skręcił staw skokowy, przez co nie wystąpi podczas meczu z Ekwadorem.

Barça pożegnała Azję wygrywając 3:1 z Malezją XI. Był to ostatni mecz presezonowy i kończący azjatyckie touree 2013.

Malezja XI 1:3 FC Barcelona

Malezja XI: Fahmi – Jasuli, Abdul, Radzak, Fadhli Shas – Putra Omar, Yahyah – Shaari – Zack, Rahim – Kunalan.

FC Barcelona: Valdés (63″ Pinto), Alves (45″ Montoya), Piqué (82″ Bartra), Mascherano (80″ Bagnack), Alba (45″ Adriano) Busquets (63″ Song), Xavi (63″ S. Roberto), Iniesta (63″ Dos Santos), Alexis, Cesc (82″ Dongou), Neymar (45″ Tello).

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/08/trzy-gole-wiecej-i-koniec-azjatyckiej-przygody-malezja-xi-1-3-fc-barcelona/