31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.1godz.24min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: Byliśmy bardzo silni, ale jeszcze dużo przed nami

Zubizarreta: Byliśmy bardzo silni, ale jeszcze dużo przed nami

Dyrektor do spraw sportowych FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, wyraził swoją satysfakcję spektakularnym wynikiem 7-0 w meczu z Levante.

 

„Dobrze zaczęliśmy, staliśmy się bardzo, bardzo szybcy. Tak dobry pierwszy mecz to rzadkość, wciąż trwają przygotowania, ale jest to bardzo ważny wynik”, powiedział.

 

Pierwsze zwycięstwo

 

„Potrafiliśmy wykończyć nasze akcje, których w tym meczu było bardzo wiele. Zachowaliśmy intensywność gry. Przy wyniku 6-0 do przerwy nieco spuściliśmy z tonu, ale zachowaliśmy pełną koncentrację. To wszystko, to dobre oznaki, ale jeszcze dużo przed nami”.

 

Najlepsze w FC Barcelonie

 

„Intensywność i koncentracja. Rozegranie pierwszego meczu nie jest łatwe dla nikogo, ale byliśmy dobrzy w wykańczaniu sytuacji. Co więcej, ważne jest aby linia defensywy również dotrzymywała kroku i czasem ryzykowała w grze”.

 

Zmiany

 

„Trener wie, że ma na ławce niesamowitych piłkarzy. Reprezentantów narodowych najwyższej klasy i to sprawia, że zmiany są łatwiejsze do wykonania. Nie tracimy na jakości, czy intensywności, a jedynie regenerujemy siły. Wygraliśmy z Levante, ale to już przeszłość teraz skupiamy się na meczu z Atlético”.

 

Neymar alternatywą

 

„Tata musi myśleć o piłkarzach w kontekście całego sezonu, a nie tylko jednego meczu”.

 

Potrzebny środkowy obrońca?

 

„Na ten moment widzimy postępy w rekonwalescencji Puyola. Poprawił się jego stan zdrowia i forma. Nadal czekamy jednak na to, co może przynieść 2 września. Mamy w naszym składzie piłkarzy, którzy są bardzo wszechstronni i potrafią grać na różnych pozycjach. Co ważniejsze, mamy trenerów, którzy wiedzą jak wypełniać takie luki z taktycznego punktu widzenia”.

 

Cele

 

„Utrzymać obecny poziom profesjonalizmu zarówno zespołu jak i klubu. Próbować walki o wszystko. Mówić o tym teraz to zły pomysł, trzeba po prostu ciężko pracować każdego dnia, by robić postępy”.

 

Źródło: As.com

mainXX:/2013/08/zubizarreta-bylismy-bardzo-silni-ale-jeszcze-duzo-przed-nami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.