Girona FC vs FC Barcelona
6dn.23godz.31min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Dobry start w Lidze Mistrzów: FC Barcelona – Ajax Amsterdam (4-0)

Trzy gole Messiego i trafienie Piqué zapewniły pierwsze zwycięstwo FC Barcelony w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Valdés był także gwiazdą wieczoru, powstrzymując dwie dobre akcje na 1:0 i broniąc karnego. Ajax rozpoczął w bardzo dobrym stylu, ale ostatecznie został zdetronizowany przez Barçę w trakcie spotkania.

Wynik pozwolił Barcelonie zająć pierwsze miejsce w swojej grupie, z taką samą ilością punktów jest też AC Milan, który pokonał Celtic 2:0 na San Siro. Następny mecz odbędzie się w Szkocji, gdzie Barça rok temu przegrała 1:2.

Dwie drużyny, jeden pomysł

Byliśmy świadkami meczu pomiędzy dwoma drużynami z tą samą filozofią futbolu. Ajax nie był przytłoczony dopingiem na Camp Nou i pokazał styl przypominający Barçę: rozpoczęcie rozgrywania piłki od defensywy, chęć posiadania piłki i wysoki pressing na drużynie przeciwnej. Dla Barçy było to niespotykane doświadczenie – tylko kilka drużyn odważa się zagrać przeciwko Dumie Katalonii w podobny sposób, zwłaszcza na Camp Nou.

Messi otwiera wynik spotkania

Mimo że Barça nie prezentowała się dobrze w pierwszych minutach, najlepsze okazje mieli podopieczni Martino. Neymar przetestował Vermeera w bramce Ajaxu, ale holenderski bramkarz poradził sobie z tym strzałem. Jednak już w 21. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale z rzutu wolnego Messiego. Argentyńczyk trafił w prawy róg bramki, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Mimo straty, Ajax wciąż grał swoje i miał okazje na bramkę w pierwszej połowie. Valdés wybronił dwie groźne sytuacje Van Rhijna i Duarte. Przed przerwą jeszcze jedną sytuację miał Neymar, jednak wynik nie uległ zmianie.

Hat-trick Messiego

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. Ajax nie był w stanie utrzymać się przy piłce, a Barça prezentowała coraz skuteczniejszy i bardziej intensywny futbol. Podręcznikowy kontratak poprowadzony przez Busquetsa zakończył się drugą bramką. Już 4 minuty później gol Piqué zapewnił trzy punkty, środkowy obrońca trafił uderzeniem głową do siatki po dośrodkowaniu Neymara i krótko rozegranym rzucie rożnym.

Valdés zachowuje czyste konto

To nie był jednak koniec. Najpierw Messi wykorzystał wysoki pressing Barçy i skompletował hat-tricka, a następnie Valdés powstrzymał strzał z rzutu karnego Sightorssona, po faulu Mascherano. Tak zakończył się świetny początek rozgrywek europejskich dla FC Barcelony.

FC Barcelona – Ajax Amsterdam 4:0

FC Barcelona: Valdés, Alves, Piqué (80″ Bartra), Mascherano, Adriano, Fàbregas (71″ Xavi), Busquets, Iniesta, Alexis, Messi, Neymar (72″ Pedro)

Ajax Amsterdam: Vermeer, van Rhijn, Denswil, Moisander (73″ van der Hoorn), Blind (78″ Schøne), Poulsen, De Jong (59″ Serero), Duarte, Krkić, Sigthorsson, Boilesen