31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.5min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Barcelona celebruje Narodowy Dzień Katalonii

FC Barcelona celebruje Narodowy Dzień Katalonii

W środę 11. września Katalonia obchodzi swoje święto. Dzisiejszy dzień będzie pełny wydarzeń, a rozpoczął się od tradycyjnego złożenia wieńca kwiatów pod pomnikiem Rafaela Casanovy w Barcelonie. W tym roku delegacja FC Barcelony wzięła udział w obchodach na czele z wiceprezydentami – Carlesem Vilarrubím i Jordim Cardonerem, którzy złożyli swój wieniec.

Dyrektorzy: Jordi Moix, Jordi Mestre, Dídac Lee i Josep Ramon Vidal-Abarca uzupełnili reprezentację instytucjonalną klubu. Oczywiste jest jednak to, że delegacja nie składała się jedynie z członków zarządu, ale również trenerów, zawodników profesjonalnych sekcji, członków komisji klubu, przedstawicieli futbolu kobiecego i młodzieżowego, a także reprezentantów Związku Zawodników Barcelony. W obchodach nie mógł wziąć udział prezydent – Sandro Rosell, który przebywa w Genewie na spotkaniu ECA.

 

Pierwszy raz Taty Martino

 

Trener – Tata Martino pierwszy raz wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Katalonii, a towarzyszył mu zawodnik pierwszego zespołu – Gerard Piqué. W uroczystości wziął także udział Xavi Pascual (piłka ręczna), Ricard Muñoz i Aitor Egurrola (hokej na rolkach), Marc Carmona i Jordi Torras (futsalu). Víctor Tomàs nie mógł być obecny z powodu anginy. Zabrakło także przedstawicieli koszykówki, którzy przebywają w Andorze w ramach presezonu. Obecny był za to sekretarz techniczny – Joan Creus, trener Barçy B – Aleix Duran i Nick Spires – zawodnik Barçy B. Reprezentację uzupełnili Xavi Llorens i Vicky Losada – przedstawiciele futbolu kobiecego oraz kilku członków La Masíi i futbolu młodzieżowego.

 

Oprócz przedstawicieli FC Barcelony w uroczystości wziął udział Związek Zawodników Barcelony z prezesem Ramonem Alfonsedą, który również złożył wieniec przed pomnikiem Rafaela Casanovy.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/09/fc-barcelona-celebruje-narodowy-dzien-katalonii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.