21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.37min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Josepa Marii Bartomeu

Konferencja prasowa Josepa Marii Bartomeu

Jak każdego roku po zamknięciu okienka transferowego wiceprezydent Barçy – Josep Maria Bartomeu i dyrektor sportowy – Andoni Zubizarreta spotykają się na konferencji prasowej, by omówić najważniejsze transakcje dokonane tego lata.

Jako pierwszy wypowiedział się Bartomeu. „Z ostatnich czterech lat, ten rok był najbardziej wyjątkowy. Oczywiście chodzi nam tutaj o Tito, bo tego nikt się nie spodziewał.”

 

Kolejne pytania dotyczyły transferu Neymara. „Neymar kosztował nas 57 milionów euro. Mimo wszystkich oskarżeń ze strony Santosu i innych firm, które mówiły o różnych liczbach, nawet o klauzuli 190 milionów. My ostatecznie zapłaciliśmy 57”, stwierdził Bartomeu i po chwili dodał „jeszcze raz powtarzam Neymar wyniósł nas 57 milionów euro. Ważne jest to, że członkowie to wiedzą, nie mówimy o innych liczbach.”

 

Następnie wiceprezydent został zapytany o Transfer Thiago. „Thiago miał w umowie zapisaną klauzulę, wynoszącą 18 milionów, która mogła wzrosnąć do 90 milionów w zależności od liczby rozegranych spotkań. Tak się jednak nie stało i cena sprzedaży Thiago do Bayernu wyniosła 24 miliony euro plus jeden zmiennych.”

 

„Nie musimy nic mówić na temat Abidala – jego kontrakt się skończył i mogło odejść do takiego klubu, jakiego chciał”, stwierdził Bartomeu.

 

Następnie Bartomeu wypowiedział się na temat odejścia Villi. „Atlético zaprezentowało najpoważniejszą ofertę. Zaproponowali 5,1 milionów i prawo preferencyjnym dla dwóch młodych zawodników Atlético, a także 50% od ewentualnego transferu Villi”, stwierdził wiceprezydent i dodał, że „pierwsza oferta padła już w styczniu 2013 roku, jednak zawodnik sam nas poprosił, aby mógł zostać do końca sezonu.”

 

„Wypożyczenie Bojana do Ajaxu nic nie kosztowało Barçę. Wszystko opłacił Ajax”, przyznał wiceprezydent.

 

„Podpisaliśmy globalną umowę z Santosem o prawie preferencyjnym dotyczącym przejścia trzech młodych zawodników za kwotę 7,9 milionów euro. Jeśli klub zdecyduje się ich zatrudnić, będzie miał pierwszeństwo, jeśli nie – straci te pieniądze. Nie podamy jednak teraz żadnych nazwisk”, powiedział Bartomeu.

 

Wiceprezydent przyznał również, że „już drugi rok z rzędu nie wydaliśmy wszystkich pieniędzy, których planowaliśmy. To jednak jest już decyzja sportowa.”

 

Następnie wypowiedział się na temat decyzji, że to właśnie Martino będzie nowym trenerem Barçy. „Nie tylko Zubi wybrał Martino, to był proces selekcji. Jednak to słowo Zubiego było ostateczne i to on powiedział, że chce u nas widzieć Tatę.”

 

Kolejne pytania ponownie dotyczyły transferu Neymara. „Z 57 milionów za Neymara 17,1 wynosił transfer. O reszcie może mówić Santos”, przyznał Bartomeu i dodał, że „Santos zdjął z nas tę klauzulę, ale istnieje pewna firma, która nie pozwala nam podawać dokładnych danych. Jego koszt to 57 milionów euro.”

 

„Fontàs odszedł do Celty za 1 milion, co jest uzależnione od liczby rozegranych spotkań przez niego. Jeśli tak się nie stanie, to może nawet wrócić do klubu, bo zachowaliśmy prawo pierwokupu”, powiedział Bartomeu.

 

Na zakończenie Bartomeu wypowiedział się na temat zawodników, którzy obecnie przebywają na wypożyczeniu. Na temat Rafinhi, który został wypożyczony do Celty powiedział, że „jego rozwój pozwoli mu występować w zespole z Primera. Chcemy, by dużo występował, bo jest przyszłością klubu.” Odnośnie Deulofeu powiedział zaś, że „również ma wielkie pole do rozwoju i poprawy. Wypożyczenie do Evertonu stwarza mu możliwość kontynuowania kariery w Anglii.”

 

Źródło: MundoDeportivo.com / AS.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/09/konferencja-prasowa-josepa-marii-bartomeu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.