21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.14min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Zubizarrety

Konferencja prasowa Zubizarrety

Dyrektor sportowy Barçy, Andoni Zubizarreta oraz wiceprezydent klubu Josep Maria Bartomeu spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej, aby omówić transakcje zakończonego wczoraj okna transferowego.

 

Zamknięcie „rynku” oznacza, że Neymar jest jedynym nowym członkiem zespołu. Barça zrezygnowała z transferu środkowego obrońcy, chociaż wzmocnienie tej pozycji było jednym z priorytetów, a w gronie kandydatów pojawiały się takie nazwiska jak Thiago Silva (PSG) czy David Luiz (Chelsea).

 

Zubizarreta wyjaśnił powody, dla których klub nie pozyskał żadnego z nich. Były to między innymi trudności na rynku i decyzja nowego trenera, który całkowicie ufa zawodnikom, których już ma. „Nie udało nam się sprowadzić środkowego obrońcy, co było naszym priorytetem. Potem przyszedł Tata i przeanalizował wszystkie możliwości”.

 

„To było trudne lato, ale mamy taką drużynę, jaką chcieliśmy. Zawsze pewne rzeczy mogły być lepsze, ale jestem zadowolony z tego co obecnie mamy,” powiedział dyrektor sportowy.

 

Zapytany o Thiago Silvę Zubizarreta przypomniał, że zanim Brazylijczyk przeszedł do PSG, gdy jeszcze grał w MIlanie, Barça starała się go kupić: „W przeszłości zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby sprowadzić go tutaj. Ale wybrał PSG. To pytanie do niego. Nie każdy człowiek na świcie budzi się co rano z myślą jak cudownie byłoby grać w Barçy”.

 

Dyrekro sportowy klubu powiedział, że „naszym wzmocnieniem jest Puyol”. Zawodnik, który jest nieobecny od momentu operacji kolana w ubiegłym sezonie, a który może wrócić „po obecnej przerwie reprezentacyjnej”.

 

„Kiedy pozostały 24 godziny do zamknięcia okna transferowego Puyol pojawił się w klubie, aby trenować. Jego powrót do zdrowia przebiega pozytywnie. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jest on na dobrej drodze. Jego powrót do zdrowia skomplikował się, „Puyi” przeszedł ciężkie chwile,” wyjaśnił. Podkreślił również znaczenie innych graczy, także tych którzy dołączyli do pierwszego zespołu z rezerw: „Sergi Roberto również jest wzmocnieniem,” dodał.

 

Zubizarreta przyznał, że sprowadzenie do Barça środkowego obrońcy nie jest łatwe ze względu na jej wyjątkowy styl gry: „Nasza gra jest bardzo zaawansowana, wiele wymagamy od środkowego obrońcy i dlatego tak trudno kogoś znaleźć. Nasz obrońca musi być szybki, dobrze grać piłką, umieć zapoczątkować akcję i być dobry w grze jeden na jednego. Powinien wykazywać się zrozumieniem gry. Żaden inny zespół nie jest taki jak nasz,” stwierdził.

 

„W historii Barçy transfer środkowego obrońcy zawsze był skomplikowaną sprawą. Dlatego mówię, że drużyna jest najlepsza jaką mamy,” dodał.

 

Dyrektor sportowy zaprzeczy pogłoskom, że transfer obrońcy nie doszedł do skutku z powodu braku środków finansowych: „Nikt mi nigdy nie powiedział, że transakcja nie może zostać wykonana ze względu na kwestie ekonomiczne”.

 

Zubizarreta nie żałuje również, że klub nie przedłużył umowy z Abidalem, który bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszych występach w barwach Monako: „Nie żałuję. Przyjmuję tą decyzję w całości. W zeszłym tygodniu byliśmy w Monte Carlo, przywitaliśmy się i objęli. Cieszę się widząc go jak gra i jest szczęśliwy. 

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/09/konferencja-prasowa-zubizarrety/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.