01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19394dn.-15godz.-56min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Martino: Wygranie siedmiu meczów nie będzie nic znaczyło, jeśli nie wygramy ligi

Martino: Wygranie siedmiu meczów nie będzie nic znaczyło, jeśli nie wygramy ligi

Trener Barçy nie skupia się na rekordowym w historii klubu starcie jego zespołu w lidze, lecz martwi się bardziej miejscem, które będzie zajmował zespół w maju.

 

Podróż Barçy do Almeríi w sobotę stwarza okazję na wygranie siódmego meczu, co byłoby najlepszym startem w lidze w historii klubu. Jednak na swojej przedmeczowej konferencji, Gerardo Martino powiedział, że „wygranie siedmiu meczów na siedem, nie będzie nic znaczyło jeśli nie wygramy ligi. Bardziej martwię się o miejsce, które będziemy zajmować w maju”.

 

Powiedział także o niebezpieczeństwach następnego meczu z Almeríą, która jest żądna pierwszego zwycięstwa w sezonie. „Stracili mnóstwo punktów, ale mają dobrych zawodników, jak ich czwórka napastników” powiedział. „Cały zespół pracuje na siebie i musimy być uważni, ale jasne jest, że musimy stwarzać sobie więcej okazji na wygraną”.

 

Nie odkrywając kart

 

Jak zwykle, Martino wolał nie ujawniać swoich planów na mecz w Andaluzji. Ale zapytany o Neymara, odpowiedział „pomiędzy międzynarodowymi i klubowymi meczami, rozegrał najwięcej minut, nie licząc Valdésa. 8 meczów w 28 dni. Ja to rozumiem, musimy go  chronić i opiekować się nim, ponieważ nie chce, żeby się wykończył, kiedy będziemy rozgrywać decydujące mecze… Jesteśmy bardzo skupieni na meczu z Almeríą, ale myślimy także o Celtiku. Niewiele czasu zostało do wtorku”.

 

Na temat Marca Bartry, który być może wystąpi zamiast kontuzjowanego Mascherano, powiedział „ma świetny charakter i jest głodny dobrej gry dla Barçy. Z czasem się wyrobi i za kilka lat zobaczymy jego najlepsze oblicze”.

 

Bez presji na Puyolu

 

Argentyńczyk bacznie obserwował Carlesa Puyola na czwartkowym meczu treningowym. „Zagrał 50 minut przeciwko rezerwom i spisywał się dobrze biorąc pod uwagę jego przerwę… Przeszedł już przez najgorsze, ale nie możemy się spieszyć. Myślę, że po następnej przerwie (12 i 13 października), będzie gotowy do gry”.

 

Źródło: FCBarcelona.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/09/martino-wygranie-siedmiu-meczy-nie-bedzie-nic-znaczylo-jesli-nie-wygramy-ligi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.