3dn.13godz.48min.

Pierwsza wygrana w UEFA Youth League

Piłkarze Jordiego Vinyalsa zadebiutowali dziś w nowych rozgrywkach młodzieżowych UEFA Youth League. Dzięki bramkom Quintilli, Munira i Ebwelle udało się pokonać Ajax Amsterdam i zainkasować pierwsze trzy punkty.

Pierwsze spotkanie i pierwsza wygrana w UEFA Youth League. FC Barcelona Juvenil A pokonała 4-1 swoich rówieśników z Ajaxu Amsterdam. Katalończycy nie rozpoczęli jednak udanie tego meczu, bo w 19. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Acolatse. Tuż przed gwizdkiem sędziego wyrównał Quintillà, a po przerwie bramki dołożyli Munir (dwie) oraz Ebwelle.

Prowadzenie Ajaxu

Napastnik Ajaxu Amsterdam, Acolatse, wykorzystał w 19. minucie spotkania zamieszanie w polu karnym FC Barcelony i pokonał Ondoę. Obrona katalońskiej drużyny miała jeszcze kłopoty w dalszej części pierwszej połowy, ale ta zakończyła się szczęśliwie, ponieważ Quintillà wyrównał w 45. minucie.

Remontada Juvenil

Bramka zdobyta tuż przed zejściem do szatni bardzo zmotywowała podopiecznych Vinyalsa, którzy narzucili tempo gry w drugiej części spotkania. Munir zdobył dwa kolejne gole – w 53. i 73. minucie. Dało to komfort i swobodę Katalończykom. To jednak nie był koniec. Ebwelle ustanowił wynik starcia na 4-1 na sześć minut przed końcem. Dzięki wygranej Juvenil A udanie zadebiutowała w nowych rozgrywkach!

FC Barcelona Juvenil A 4-1 Ajax Amsterdam

0-1 Acolatse (19″),

1-1 Quintillà (45″),

2-1 Munir (53″),

3-1 Munir (73″),

4-1 Ebwelle (84″)

FC Barcelona Juvenil A: Ondoa, Godswill, Quintillà, Ortega, Enguene, Munir, Huertas, Juanma, Campins, Adama i Sanabria

Ławka rezerwowych:Suárez, Riera, Ebwelle, Maxi, Palencia, Kaptoum i Moha

Ajax Amsterdam: Groothuizen, Lattey-Sanniez, Van Bruggen, Mirani, Owusu, Bazoer, Becker, Riedewald, Menig, Acolatse i Vissers

Ławka rezerwowych: Mous, Anderson, Cakmak, Van Den Boomen, Bousbiba, Noordhoff i Sno