17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.54min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rosell: Messi jest szczęśliwy w Barcelonie

Rosell: Messi jest szczęśliwy w Barcelonie

Prezydent FC Barcelony, Sandro Rosell, wypowiedział się na temat odnawiania kontraktów oraz odrzucenia zaproszenia na mecz przez Johana Cruyffa.

 

Bez odnowienia kontraktu z Messim

 

Prezydent katalońskiego klubu, Sandro Rosell, przyznał, że Leo Messi „jest tutaj szczęśliwy” i ujawnił, że klub nie zamierza na razie przedłużać kontraktu z argentyńskim zawodnikiem. Sandro podkreślił także, że „na razie nie ma konieczności” odnawiania kontraktu z zawodnikiem, ponieważ jego sytuacja w Barçy jest stabilna, a kontrakt wygasa dopiero w 2018 roku.

 

Iniesta priorytetem

 

Rosell przyznał także, że jednym z priorytetów Barçy na najbliższą przyszłość jest odnowienie umowy pomiędzy Andresem Iniestą a FC Barceloną. Klub złożył już pierwszą ofertę zawodnikowi z Fuentealbilla, a prezydent jest bardzo optymistycznie do tego nastawiony: „Koszt nie gra roli”, powiedział. Dodał także, że „wszystko zależy od woli zawodnika.

 

Iniesta zawsze oświadczał, że zamierza zakończyć karierę w klubie, gdzie jest jedną z najważniejszych postaci. „To właśnie Messi i Iniesta sprawiają, że jesteśmy najlepsi na świecie”, dodał Rosell.

 

Zubizarreta nadal z Barçą

 

Prezydent Barcelony potwierdził także chęć współpracy z Adonim Zubizarretą, mimo krytyki w ostatnich miesiącach. Zubi więc będzie nadal wypełniał swoje obowiązki jak dyrektor sportowy FC Barcelony.

 

Pomimo ostrej krytyki podczas ostatniego rynku transferowego z powodu braku wzmocnień w obronie, wysokiego transferu Neymara i zatrudnienia Taty Martino, Zubizarreta ma wciąż zaufanie zarządu. Rosell uważa, że „Zubi” jest „wielkim profesjonalistą, rzetelnym i pasującym do Barçy”.

 

Brak dochodów z telewizji

 

Prezydent mówił także o prawach do podziału zysków telewizyjnych i zauważył, że FC Barcelona „nie tylko nie przynosi dochodów, ale i się nie zwraca”.

 

Sandro Rosell liczy wciąż na zmiany, które będą mogły bardziej wspierać kluby w La Liga. „Trzeba czekać na kontrakt w sezonie 2015/2016”.

 

Cruyff odrzuca zaproszenie

 

W związku z wizytą Ajaxu na Camp Nou, w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów, zarząd FC Barcelony wystosował zaproszenie dla Johana Cruyffa na spotkanie w Barcelonie i mecz. Były holenderski trener odrzucił jednak zaproszenie, tłumacząc: „nie wrócę na Camp Nou jeśli prezydentem nadal jest Rosell”.

 

Napięcie między obydwoma panami jest bardzo duże i Rosell jest tego świadomy. Żaden jednak z dżentelmenów nie chcę ustąpić.

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/09/rosell-messi-jest-szczesliwy-w-barcelonie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.