1dn.6godz.23min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Valencia – FC Barcelona 2:3: Trzecia ligowa wygrana z rzędu

Hat-trick Messiego z pierwszej połowy wraz z dobrym występem Valdésa i solidną postawą defensywy z drugiej połowy złożyły się na kolejne ligowe zwycięstwo FC Barcelony.

Messi rozpoczął mecz od trzech bramek swojego autorstwa, ale jeszcze do przerwy Valencii udało się odrobić dwa gole i chociaż wywierała dużą presję na Barcelonie w drugiej połowie, nie udało jej się wyrównać, ponieważ drużyna Martino pokazał wreszcie swoją siłę w destrukcji.

Genialne pierwsze 40 minut

Barça zaliczyła świetny start. Neymar był bardzo aktywy, Cesc szukał wolnego pola, a Iniesta organizował grę z pomocy. Z odpowiednim tempem i skuteczną grą na jeden kontakt, Barça wkrótce prowadziła jednym golem, po tym jak Busquets odebrał piłkę, podał do Fàbregasa, który z kolei obsłużył Messiego idealnym zagraniem.

To zdarzenie miało miejsce w 10. minucie i od tego czasu przez następne pół godziny Valencia została kompletnie odsunięta na bok, a Barcelona dołożyła jeszcze dwie bramki. Najpierw Sergio, Cesc i Leo ponownie połączyli siły w 38. minucie, a dwie minuty potem Neymar idealnie wyłożył piłkę Messiemu, by ten mógł skompletować swój pierwszy hat-trick w sezonie.

Postiga daje nadzieję

Kiedy wydawało się, że Barça dowiezie wygodny dla niej wynik do końca pierwszej połowy, Valencia odgryzła się dwoma golami. Postiga trafił na 1:3 akrobatycznym strzałem z woleja, a minuty później zszokował piłkarzy Martino kolejnym golem strzelonym głową na bliższy słupek. 2:3 do przerwy i hat-trick Messiego nagle przestał być zapewnieniem o łatwym zwycięstwie Dumy Katalonii.

Genialne okazje

Barça nie potrafiła odtworzyć kontroli jaką prezentowała przed przerwą i gra stała się bardziej luźna – mimo tego bez lepszych szans na zdobycie gola, aż do świetnej okazji Pedro po podaniu od Iniesty w 63. minucie, która zakończyła się niestety piłką toczącą się kilkanaście centymetrów od dalszego słupka.

Zespół Djukicia desperacko szukał bramki wyrównującej, ale to Barcelona miała najlepsze okazje; Messi, który miał dwie szanse jeden na jednego z Diego Alvesem i znów Messi, który był bliski trafienia w ostatnich minutach meczu. Koniec końców, Valdés stał twardo i pewnie za każdym razem, kiedy Valencia była w stanie oddać strzał na bramkę i Barça zdobyła kolejne 3 punkty, uzyskując tym samym komplet po trzech pierwszym kolejkach ligowych.

Valencia: Diego Alves – João Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado – Javi Fuego, Michel (82″ Parejo) – Pabón, Éver Banega (68″ Feghouli), Canales (68″ Jonas) – Postiga.

Ławka rezerwowych: Guaita, Mathieu, Bernat, Romeu, Parejo, Feghouli, Jonas.

FC Barcelona: Valdés – Alves, Mascherano, Piqué, Alba – Busquets, Cesc (80″ Dos Santos), Iniesta – Pedro (72″ Tello), Messi, Neymar.

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Adriano, Song, Dos Santos, Sergi Roberto, Tello.

Poza kadrą: Montoya