18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.11godz.16min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

10 lat od debiutu Sady w ACB

10 lat od debiutu Sady w ACB

W dniu 16 października 2003 roku, FC Barcelona grała z Ricoh Manresa. To właśnie w tamtym spotkaniu zadebiutował nie kto inny jak Víctor Sada.

Od tamtego dnia minęło już dziesięć lat. Sada przez ten czas stał się jednym z fundamentów zespołu. Ma już na koncie m.in. cztery mistrzostwa ligi i dwa puchary Euroligi. „Doświadczenie pozwala ci grać dobrze w ważnych momentach i pokazywać wtedy swoje najlepsze strony”, powiedział rozgrywający urodzony w Badalonie. „Zapamiętam mój pierwszy rok w tym klubie. Spędziłem osiem czy dziewięć lat w elicie i przez ten czas nabyłem wiele doświadczenia, przez które wystarczająco dużo wiem o koszykówce”, dodaje.

Sada, który przez dwa lata grał dla Akasvayu Girona i rozgrywa obecnie swój jedenasty sezon w ACB, a mimo to nadal ma głód do zdobywania tytułów. „Barça zawsze aspirowała do wszystkich trofeów. Nazwiska nie wygrywają, a my lubimy wyzwania. Mamy dobrych graczy i wspaniały zespół”, powiedziała ‘8’ Barçy, która w tę niedzielę powróci do Badalony, aby zmierzyć się z Juventutem.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/10/10-lat-od-debiutu-sady-w-acb/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.