Barça chce przedłużyć kontrakt z Bartrą

Barça chce przedłużyć kontrakt z Bartrą

Marc Bartra w ostatnich meczach spisuje się bardzo dobrze i już mówi się o tym, że FC Barcelona będzie dążyć do przedłużenia kontraktu ze swoim stoperem.

 

Przyszłość Marca Bartry klaruje się w jasnych barwach po znakomitych meczach przeciwko Almeríi i Celtikowi. Zawodnikowi kontrakt wygasa 30 czerwca 2014 roku, więc od 1 stycznia będzie mógł rozmawiać ze wszystkimi klubami w sprawie zatrudnienia. Kataloński klub chce jednak zatrzymać Bartrę, a ten mówił, że chce pozostać w zespole i powalczyć o pierwszy skład.

 

Obie strony rozmawiały już o potencjalnym przedłużeniu umowy, ale nie można jeszcze mówić o negocjacjach. Klub jest bardzo zadowolony z postawy i postępów Marca w ostatnim czasie oraz jest przekonany,  że jest to poprawa na stałe i Bartra będzie wartościowym defensorem na lata.

 

Inaczej by sprawa wyglądała, gdyby do stolicy Katalonii zawitał Thiago Silva. Wtedy Bartra najprawdopodobniej opuściłby Barcelonę. Dużą rolę odgrywa teraz Gerardo Martino, który stawia na Katalończyka i chyba można już stwierdzić, że młody stoper odegra w tym sezonie większą rolę niż miało to miejsce w poprzednim.

 

Co z zawodnikiem? Bartra wciąż marzy o sukcesach w barwach Dumy Katalonii, klubie, który kocha i jest szczęśliwy z danej mu szansy. Wiadomo też, że nie chce cały czas być rezerwowym, chciałby odgrywać znaczącą rolę w zespole. Do otwartych negocjacji z innymi klubami pozostały 3 miesiące, jest zatem czas. Z drugiej strony Andoni Zubizarreta nie chce się spieszyć, aby nie powtórzyła się sytuacja podobna do tej z Thiago.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB