31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.34min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cesc: Jeden z najbardziej kompletnych meczy tego sezonu

Cesc: Jeden z najbardziej kompletnych meczy tego sezonu

Pomocnik FC Barcelony jest przekonany, że jego drużyna w pełni zasłużyła na zwycięstwo w Glasgow. Alves z kolei stwierdził, że: „Każdego dnia staramy się być coraz bardziej kompletni. Jeżeli będziemy dalej szli tą ścieżką, nasze szanse (na zwycięstwo) wzrosną”.

 

Bramka Cesca po fantastycznej grze pomiędzy Neymarem i Alexisem dała zapewniła Barcelonie trzy punkty w Glasgow. Pomocnik udzielił po meczu na Celtic Park krótkiej wypowiedzi dotyczącej spotkania: „Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie nas wiele kosztował, ponieważ ich obrona jest bardzo dobra i potrzebują nie wielu szans, żeby stworzyć sobie szanse. Rozegraliśmy dobre spotkanie”. Dodał jeszcze, że: „Był to jeden z naszych najbardziej kompletnych meczów w tym sezonie i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo”.

 

Cesc podsumował swoją wypowiedź mówiąc, że „to przyjemność przyjechać tutaj i grać w takiej wspaniałej atmosferze i przeciwko tak świetnemu zespołowi”.

 

Poniżej znajdują się krótkie pomeczowe wypowiedzi innych piłkarzy FC Barcelony:

 

Sergio Busquets

 

„W zeszłym roku pokonali grając w ten sposób i wiedzieliśmy, że teraz też tego spróbują. Tym razem szybciej poruszaliśmy się z piłką, graliśmy długimi podaniami kiedy było to konieczne, a bramka w drugiej połowie dodała nam pewności siebie”.

 

„Kontrolowaliśmy grę przez większość meczu. Mieli tylko jedną klarowną szansę na zdobycie bramki, która została zniweczona genialną interwencją Valdésa i kilka groźnych rzutów rożnych. Jeśli nie jest to nasz najbardziej kompletny mecz, to z pewnością jest jednym z nich”.

 

Xavi

 

„Wierzę, że zdecydowanie częściej byliśmy przy piłce i zdominowaliśmy spotkanie. Zdobyliśmy tylko jedną bramkę, ale mogliśmy strzelić więcej”.

 

„Neymar i Bartra pokazali prawdziwą klasę. Będą dla nas bardzo ważnie przez cały sezon i dziś to udowodnili”.

 

Dani Alves

 

„Każdego dnia staramy się być bardziej kompletni. Jeśli dalej będziemy zmierzali tą ścieżką, nasze szanse (na zwycięstwo) wzrosną”.

 

„Staramy się jak możemy, żeby nieobecności takich piłkarzy jak Messi, czy Mascherano nie były odczuwalne, kiedy gramy”.

 

Neymar

 

„To było ważne zwycięstwo. Jestem szczęśliwy, że brałem udział w akcji dającej nam zwycięską bramkę. Z każdym dniem coraz lepiej dostosowuję się do dynamiki naszego zespołu”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/10/cesc-jeden-z-najbardziej-kompletnych-meczy-tego-sezonu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.