2dn.22godz.26min.

Chile i Hiszpania jadą na mundial

Poprzednia noc okazała się szczęśliwa dla graczy FC Barcelony w reprezentacjach. Chile wygrało z Ekwadorem, a Hiszpanie z Gruzją. Obydwie ekipy zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii.

Chile pokonuje Ekwador, gol Alexisa (2-1)

Napastnik FC Barcelony otworzył wynik wczorajszego meczu strzałem głową w 35. minucie. Dwie minuty później Chile dobiło swojego rywala. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Gary Medel. Ekwadorczykom udało się odpowiedzieć po świetnym kontrataku zakończonym przez Filipe Caicedo. Porażka w tak ważnym meczu nie spowodowała jednak, że Ekwador nie pojedzie na mundial. Chociaż Urugwaj pokonał Argentynę 3-2, to różnica bramkowa spowodowała, iż to podopieczni Reinaldo Ruedy zagrają w 2014 roku w kraju kawy.

Po spotkaniu, ekstatyczny Alexis powiedział: „To jedna z moich najlepszych chwil w życiu. To wszystko stało się dzięki moim kolegom z zespołu i rodzinie. Droga, którą musieliśmy pokonać, aby dostać się na mundial była bardzo długa”.

Hiszpania wygrywa z Gruzją (2-0)

Siódemka graczy FC Barcelony grających dla reprezentacji Hiszpanii jest już pewna gry na mundialu. Vicente del Bosque postanowił wystawić Piqué, Sergio Busquetsa, Xaviego, Iniestę i Pedro w wyjściowej jedenastce w spotkaniu z Gruzją. Valdés, który rozpoczął mecz z Białorusią i Cesc Fàbregas, znaleźli się na ławce rezerwowych. Mecz ten miał szczególne znaczenie dla Iniesty, który zagrał w rodzinnym mieście – Albacete.

Już w 25. minucie akcja Pedro i Iniesty zaowocowała golem Alvaro Negredo. La Roja, która potrzebowała tylko punktu do awansu na mundial, strzeliła swojemu rywalowi jeszcze jednego gola. Na listę strzelców wpisał się Juan Mata, który wszedł na boisko za Pedro. Kilka chwil później boisko opuścił Xavi, ustępując Koke.

Co ciekawe dziewięć minut przed końcem spotkania, Iniesta zszedł z boiska i został pożegnany owacjami na stojąco.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/10/chile-i-hiszpania-jada-na-mundial/