4dn.9godz.8min.

FC Barcelona – Partizan Belgrad: Zwycięski debiut (67:60)

Siła Dorseya w obronie i talent Papanikolaou zadecydowały o zwycięstwie FC Barcelony z Partizanem Belgrad (67:60) w pierwszym meczu Euroligi w sezonie 2013/2014.

Najlepsza koszykarska liga europejska wróciła wczoraj do Palau Blaugrana. Może nie był to świetny mecz, ale sprawił, że można było zakochać się w tym sporcie. Zakończył się zwycięstwem FC Barcelony, co jest bardzo ważne. Jakość gry zespołu zdecydowane wzrosła i być może zobaczymy wkrótce najlepszą wersję drużyny Pascuala.

Mecz z małą liczba punktów

Przez pierwsze 20 minut obydwie ekipy testowały siebie nawzajem. Serbska obrona okazała się być niezwykle dobra, ale i tak to Blaugrana w pierwszej kwarcie zdobyła 17 punktów, a w drugiej 11. Najlepszą wieścią jest jednak to, że drużyna Xaviego Pascuala wreszcie zaczęła dobrze bronić, co jest niewątpliwie atutem, podczas gdy zespół ma trudne momenty w meczu. Dorsey dominował w defensywie i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Barçy w pierwszej połowie.

Siła i talent dały zwycięstwo Blaugranie

W drugiej połowie Katalończycy za sprawą utalentowanego Papanikolaou i silnego Dorseya znaleźli więcej przestrzeni i wyprowadzili swoją ekipę na prowadzenie (31:26 i 43:38). Polak w Barcelonie, Maciej Lampe, dał drużynie przewagę po dwóch dobrych rzutach, ale Palau było podekscytowane, gdy Navarro oddał rzut za trzy punkty w czwartej kwarcie. Rzut kapitana pozwolił koszykarzom ze stolicy Katalonii wyjść na prowadzenie (50:42), co było kluczowe dla końcowego zwycięstwa FC Barcelony.

Abrines zdobył kolejne trzy punkty i dał swojemu zespołowi dziesięciopunktową przewagę (56:46). Partizan przeszedł do obrony strefowej i walczył o korzystny wynik, zmniejszając stratę do pięciu punktów (59:54). Ale podopieczni Pascuala skutecznie atakowali i mimo walki, rywale stracili szansę na zwycięstwo. Katalończycy zakończyli mecz, wygrywając 67:60.

FC Barcelona: Huertas (10), Abrines (8), Papanikolaou (13), Lampe (6), Tomić (13); Dorsey (8), Sada (2), Navarro (4), Todorović (2), Hezonja (-), Nachbar (1).

Partizan Belgrad: Westermann (10), Mirosavljević (15), Kinsey (4), Lauvergne (9), Musli (8); Dallo (-), Bogdanović (8), Gagić (8), Bezbradica (-).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/10/fc-barcelona-partizan-belgrad-zwycieski-debiut-67-60/