4dn.12godz.59min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Goście zdobywają Mini Estadi: FC Barcelona B – SD Eibar (0:2)

Po zwycięstwie w minionym tygodniu, Barça B uległa u siebie Eibar.

Barça B odniosła trzecią porażkę z rzędu w meczu na własnym stadionie. Tym razem swoją wyższość pokazała drużyna Eibar, która zdobyła dwie bramki i nie straciła żadnej. Zawodnicy Eusebio starali się odzyskać formę, która pozwoliła im odnieść zwycięstwo na Mendizorroza w zeszłym tygodniu, podczas gdy goście silni, fizyczni, zniszczyli styl gry Barçy. Decydująca była pierwsza bramka dla Eibar, która podcięła skrzydła zawodnikom Barçy,

Trudny start

Barça B miała trudny początek spotkania przeciwko dobrze zorganizowanemu rywalowi, który cały czas stwarzał sobie okazje na zdobycie bramki. W 14. minucie Morales znalazł się przed Masipem, ale Ilie w ostatnim momencie zdołał przeszkodzić napastnikowi gości i jego strzał powędrował na poprzeczkę. Baskijska drużyna skupiła się na akcjach lewą stroną, jednak Bagnack nie umiał stworzyć żadnego zagrożenia, równocześnie popełniając za wielu błędów w defensywie.

Karny w poprzeczkę

Drużyna Eusebio łapała oddech, kiedy piłka była przy nogach kreatywnych graczy z zespołu. Jednak Espinosa, Denis Suárez i Edu Bedia wciąż mieli problem, żeby posłać dobrą piłkę do Dongou, który pojawił się na boisku w 17. minucie zastępując Sandro, oraz do Daniego Nieto. W 43. minucie Patric przewinił w polu karny, a Arruabarrena wykonując rzut karny „a la Panenka”, trafił w spojenie. Barça B zareagowała natychmiastowo stwarzając sobie dwie okazje, ale żadna nie została wykorzystane.

Podwójne uderzenie

Po przerwie Barça B zaczęła powoli przejmować kontrolę nad meczem, ale zostało to przerwane bramką Eizmendiego, który futbolówkę skierował do bramki głową w 56. minucie. Minutę później, Patric został wyrzucony z boiska za drugi faul i żółtą kartkę. Nie wyglądało to dobrze dla zawodników Eusebio.

Eibar zdobywa drugą bramkę

Zawodnicy grając w 10, zamiast poddać się zepchnęli drużynę gości do defensywy i zagrażała bramce Irurety. Eusebio nakazał swoim zawodnikom atakować, jednak defensywa Eibar pozostawała niewzruszona. W 82. minucie, Morales pozbawił nadziei zawodników Barçy B szybkim kontratakiem, ustalając wynik spotkania na 0-2.

Źródło: FCBarcelona.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/10/goscie-zdobywaja-mini-estadi-fc-barcelona-b-sd-eibar-0-2/