2dn.20godz.44min.

Imponujące liczby Bartry

Mecz po meczu, rośnie odczucie u prawie każdego fana FC Barcelony, iż Marc Bartra zasługuje na grę w pierwszej jedenastce. Poprzedniego wieczora na Balaídos zaliczył kolejny dobry występ. Analiza jego gry i statystyk umacnia jego pozycję w drużynie. W pięciu ostatnich spotkaniach, w których wyszedł od pierwszych minut, tylko w jednym meczu drużyna straciła gola. Co ciekawe, cztery razy udało się zachować czyste konto poza Camp Nou.

Urazy Mascherano i Puyola, a także niedawno Piqué spowodowały, że Bartra otrzymywał coraz większa liczbę minut. Z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej i pokazał, że warto na niego stawiać, o czym najlepiej świadczą liczby.

Z Markiem w sercu obrony, Barça wygrała z Almeríą 2:0, zremisowała bezbramkowo z Celtikiem i z Osasuną, a także pokonała 3:0 Celtę Vigo. Tylko w jednym meczu, w którym udział brał Bartra jego drużyna straciła goła. Miało to miejsce z Realem Valladolid, ale wtedy Katalończycy mieli wszystko pod kontrolą i pewnie wygrali tamto spotkanie 4:1. Choć liczby Bartry są imponującę to młody Hiszpan wciąż nie może liczyć na pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. Do tej pory w 9 z 16 spotkań, Barça zachowywała czyste konto. Bartra ma przed sobą wielką przyszłość i jeśli jego potencjał zostanie w pełni wykorzystany będzie to stoper na wiele lat.

Źródło: MundoDeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/10/imponujace-liczby-bartry/