01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-3godz.-35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Sergio Busquetsa

Konferencja prasowa Sergio Busquetsa

Sergio Busquets woli iść po kolei mecz po meczu i nie rozprasza się El Clàsico, które odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu. Na dzisiejszej konferencji prasowej wypowiedział się na ten temat, a także wspominał o rotacjach prowadzonych przez Gerardo Martino i możliwym niedługim powrocie na boisko Carlesa Puyola.

„Sobotni mecz jest dla nas bardzo ważny, a zawodnicy doskonale wiedzą, że najpierw trzeba pokonać Osasunę, a to nie będzie wcale takie łatwe zadanie, bo będziemy grać na trudnym terenie. Takie spotkania są zawsze długie, jednak my postaramy się zdobyć w nim trzy punkty”, stwierdził Busquets na dzisiejszej konferencji prasowej. Zawodnik dodał także, że ma świadomość, że dzięki wygranej można zdobyć zaufanie. Zwycięstwo w Pampelunie „pomoże w odniesieniu dobrego wyniku w El Clàsico.”

 

W związku ze zbliżającymi się spotkaniami ligowymi Busquets odmawiał komentarza na temat ewentualnego rekordu po wygranej w dwóch kolejnych meczach, co byłoby najlepszym startem w historii ligi. „To jasne, że rekord jest czymś dobrym. Dzięki niemu moglibyśmy zyskać większą przewagę w tabeli i zanotowalibyśmy naprawdę świetny początek ligi. Jednak rekordy nie zapewniają nikomu tytułu, a my musimy też pamiętać o Atlètico.”

 

W czwartek po powrocie ze zgrupowań reprezentacji już większość zawodników normalnie trenowała z grupą. „Jest dobrze. Postaramy się powrócić w najlepszy możliwie sposób. Nie możemy tworzyć sobie żadnych wymówek, ponieważ inne reprezentacje też grają swoje spotkania i wielu zawodników wyjeżdża do innych krajów”, stwierdził Busquets, który rozegrał 180 minut w ostatnich meczach eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z Białorusią (2:1) i Gruzją (2:0) w barwach Hispzanii.

 

Zawodnik wypowiedział się również na temat obecnego stanu swojego zdrowia. Według niego wszystko układa się dobrze. „Nie czuję już bólu. Wykonuję ćwiczenia, aby zapobiec nawrotowi kontuzji.”

 

Reprezentant Hiszpanii odpowiedział również na pytanie dotyczące rotacji prowadzonych przez Gerardo Martino w tym sezonie. „Widzimy, że jest w porządku, dlatego wszystko akceptujemy, o czym decyduje trener. Zawodnicy chcą grać, ale wiemy, że to będzie długi sezon i w końcu wszyscy będą musieli występować.”

 

Na zakończenie Busquets wypowiedział się o ewentualnym niedługim powrocie na boisko Carlesa Puyola, który od jakiegoś czasu trenuje z całym zespołem. „Jest kapitanem i superważną osobą dla nas wszystkich, zarówno na boisku jak i w szatni. Przez długi czas nie występował i już niedługo może powrócić. Wie, że my na to czekamy.”

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/10/konferencja-prasowa-sergio-busquetsa27102013/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.