04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.19min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Powiedziałem Marcelo, że to Barça wygra El Clásico

Neymar: Powiedziałem Marcelo, że to Barça wygra El Clásico

Na cztery dni przed starciem z Realem Madryt, Neymar Jr udzielił wywiadu dla Barça TV i fcbarcelona.cat, gdzie mówił właśnie o zbliżającym się klasyku.

 

Czy El Clásico to jeden z tych meczów, który jest najważniejszy dla piłkarza?

 

„Tak, ten mecz jest najważniejszym dla każdego gracza. W tym meczu każdy zawodnik chce pokazać swój najlepszy futbol. To będzie mój pierwszy klasyk i mam nadzieję, że to będzie mój wielki debiut, najlepiej zakończony zwycięstwem”.

 

Czujesz lęk przed rywalizacją?

 

„Myślę, że lęk jest taki sam jak podczas każdego meczu. Rozumiem, że mówimy o bardzo ważnym meczu, ale uczucie motylków w brzuchu towarzyszy piłkarzowi przed każdym spotkaniem”.

 

Jakie jest twoje pierwsze wspomnienie z meczu Barça-Madryt?

 

„Najbardziej w pamięć zapadł mi klasyk z 2005 roku, kiedy Ronaldinho zdobył dwie bramki”.

 

Jaki był najbardziej wyjątkowy klasyk, który rozegrałeś w Brazylii?

 

„Istnieje ich wiele. Mam wspomnienia z meczu z Palmeiras. Zagrałem wtedy dobry mecz. To był półfinał, a my wygraliśmy. Poźniej w finale czekało na nas Corinthians i niestety przegraliśmy. I pamiętam jeszcze mecz przeciwko São Paulo, w półfinale, który wygraliśmy, a ja byłem szczęśliwy z powodu zdobycia trzech goli”.

 

Jakie są klasyki w Brazylii?

 

„Jest dużo rywalizacji. To jedyne, o czym mówi się tydzień przed meczem. Takie mecze koncentrują prasę i fanów. Nawet zawodnicy przeciwnych drużyn, którzy są przyjaciółmi, robią między sobą zakłady w formie żartu. To jest najśmieszniejsza rzecz w futbolu”.

 

Rozmawiałeś z Marcelo o sobotnim meczu?

 

„Tak, rozmawialiśmy trochę. Mamy fantastyczne relacje, a on jest moim dobrym przyjacielem. Powiedziałem mu, że w sobotę to my wygramy”.

 

Czy twoi koledzy z zespołu powiedzieli ci, jakie są starcia z Madrytem?

 

„Nie sądzę, żeby było coś do wyjaśniania. Zawodnicy, nawet ci, którzy wcześniej nie mieli możliwości gry w takim spotkaniu, wiedzą jak ważne są spotkania między FC Barceloną a Realem Madryt”.

 

Jakie są twoje wrażenia z oficjalnej strony FC Barcelony w języku portugalskim?

 

„To mnie ucieszyło, ponieważ FC Barcelona jest globalnym klubem i ma fanów na całym świecie. To dotyczy również Brazylii, która kibicuje temu klubowi ze względu na wielkich Brazylijczyków, którzy osiągnęli tutaj sukces. Myślę, że klub jest jeszcze bliżej Brazylii niż wcześniej. To okazja dla Brazylijczyków, aby poznać lepiej drużynę”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/10/neymar-powiedzialem-marcelo-ze-to-barca-wygra-el-clasico/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.