16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.50min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puyol wrócił do gry!

Puyol wrócił do gry!

Po ponad siedmiomiesięcznej przerwie, Carles Puyol ponownie włożył opaskę kapitańską i dowodził obroną, tym razem w meczu z Osasuną na El Sadar.

 

35-letni zawodnik powrócił w odpowiednim czasie, dając tym samym odpocząć Gerardowi Piqué, który zmaga się z dyskomfortem w okolicach łonowych. Puyol wrócił, gdy kalendarz stał się bardzo skomplikowany i na horyzoncie pojawiły się bardzo trudne mecze (Milan, Real Madryt i Espanyol).

 

Ostatnie lata są trudne dla Puyola, który przez krótki okres przeszedł dwie operacje. Ostatni raz zagrał 12 marca w meczu przeciwko Milanowi w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

 

15 marca musiał przejść operację, która polegała na „wyczyszczeniu” prawego stawu kolanowego. Choć wtedy wydawało się, że zdoła jeszcze zagrać w finale sezonu, to 19 czerwca poddał się operacji torbieli Bakera i zamknął sezon 2012/2013.

 

19 października Puyol powrócił i na El Sadar utworzył duet obrońców z Markiem Bartrą. ‘Tata’ Martino obdarzył go dużym zaufaniem, gdyż od początku sezonu pytany o potrzebę zakontraktowania stopera, upierał się, że wkrótce do gry powróci Puyol i stoper nie będzie już potrzebny.

 

Jego występ był spokojny. Ubezpieczał tyły, reagował, kiedy sytuacja tego wymagała i grał ostrożnie. Obrona Katalończyków nie zagrała tego dnia na El Sadar najgorzej, ale niestety nie może cieszyć się z zwycięstwa, gdyż nie zdołała strzelić w tym meczu bramki, podobnie jak rywal.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/10/puyol-wrocil-do-gry/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.