FC Barcelona vs Real Sociedad
4dn.23godz.27min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Zmienne szczęście na wypożyczeniach

Rafinha wygrał miejsce w pierwszym składzie Celty, ale jego zespół miał słabe rozpoczęcie sezonu. Deulofeu dostaje coraz więcej szans w silnym Evertonie. Bojan był kontuzjowany pod koniec września i opuścił ostatnie dwa spotkania Ajaxu.

Trzech zawodników FC Barcelony, którzy są na wypożyczeniach, Rafinha, Deulofeu i Bojan, mają różne doświadczenia w Celcie, Evertonie i Ajaxie. Poniżej przyglądamy się jak całe trójce idzie w obecnym sezonie.

Rafinha (Celta): Istotny dla Luisa Enrique. Rozpoczął wszystkie pięć spotkań od ostatniej przerwy na spotkania międzynarodowe i tylko w jednym został zmieniony, dopiero pod koniec meczu. Ale poza umocnieniem pozycji w drużynie, nie może być szczęśliwy ze względu na występy swojej drużyny. Celta nie wygrała żadnego z ostatnich pięciu meczów, remisując zaledwie jeden (przeciwko Villarealowi) i przegrywając czterokrotnie (z Athletic Bilbao, Getafe, Elche i Atlético Madryt). Zespół z Galicji zajmuje 16. miejsce, ale tylko jedna bramka różnicy dzieli ich od Osassuny i Rayo, które są w strefie spadkowej.

Deulofeu (Everton): Skrzydłowy zdobywa uznanie u Roberta Martineza. Wystąpił w pięciu z ostatnich sześciu meczów swojej drużyny w Premier League. Miał niewielki udział w imponującym zwycięstwie nad Chelsea, wchodząc na ostatnie 17 minut przeciwko Newcastle i występując pół godziny przeciwko Manchesterowi City. Rozegrał jednak pełne spotkanie w Pucharze Ligowym, w którym Everton zmierzył się z Fulham. The toffees zajmują siódme miejsce w bardzo ciasnej Premier League, zaledwie cztery punkty za prowadzącymi Arsenalem i Liverpoolem.

Bojan (Ajax): Kontuzja na początku meczu przeciwko Go Ahead Eagles sprawiła, że Bojan musiał pauzować w meczach przeciwko AC Milan i Utrechtowi. Przed tym, rozegrał pół godziny przeciwko Zwolle i rozegrał pełne spotkanie w przegranym meczu przeciwko Barcelonie (4-0) i PSV. Ajax zajmuje trzecie miejsce w lidze, ale traci tylko jeden punkt do lidera, Twente. Bojan powinien powrócić do gry początkiem listopada.

Źródło: FCBarcelona.com