21.08.2022, g. 22:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.18godz.2min.
12.76 X3.35 22.45 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta przedłuży kontrakt do 2016?

Zubizarreta przedłuży kontrakt do 2016?

Jak donosi kataloński Sport, po uporaniu się z początkowymi przeszkodami, klub i Andoni Zubizarreta doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu obecnego dyrektora sportowego Dumy Katalonii.

Dowiadujemy się – jeszcze nieoficjalnie – że Andoni Zubizarreta pozostanie na swoim stanowisku do 30 czerwca 2016 roku, czyli do końca kadencji zarządu Sandro Rosella. Porozumienie między obiema stronami może zostać sformalizowane już w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ klub chce zakończyć całą sprawę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, tak żeby Zubi mógł w spokoju zająć się planowaniem kształtu zespołu na nowy sezon i przesondowaniem zimowego okienka transferowego w poszukiwaniu okazji, jakie mogłaby wykorzystać Barça.

Klub i Zubizrreta musieli pokonać przeszkody jakie pojawiły się na drodze do osiągnięcia porozumienia. Pierwszym było kilka osób w zarządzie, które nie chciały, aby obecny dyrektor sportowy nadal pełnił swoją funkcję.

Z drugiej strony sam Zubi latem doświadczył uszczuplenia swojego składu – chodzi tu głównie o osoby takie jak Albert Valentín i Narcís Julià. Decyzja ta wywołała kryzys, w wyniku którego Zubizarreta nosił się z decyzją o opuszczeniu klubu. Teraz wątpliwości zarówno dyrektorów, jak i Zubiego, są już przeszłością. W zarządzie panuje jednogłośna opinia, że Bask powinien kontynuować swoją pracę.

Obie strony chcą tego samego – żeby Zubizarreta kontynuował swoją pracę do zakończenia mandatu zarządu Sandro Rosella, czyli do 2016 roku. Prezydent ma zasadę, żeby nie wiązać w klubie nikogo kontraktem, który kończyłby się po jego kadencji, jednak są tutaj oczywiste wyjątki od reguły, takie jak kontrakt Messiego do 2018 roku, czy  Iniesty, co do którego nadal prowadzone są rozmowy. Umowa Zubizarrety wygasa w czerwcu 2014, ale przedłużenie jej o kolejne dwa lata jest już praktycznie przesądzone. Bask cieszy się dużym zaufaniem Sandro Rosella, więc głowa klubu przychylnie patrzy na przedłużenie z nim umowy.

Inną kwestią, która opóźniła rozmowy dotyczące przedłużenia jego kontraktu, są priorytety wyznaczone przez samego Zubizarretę, który najpierw woli zająć się umowami Piqué czy Iniesty, dwóch filarów Barçy, które w najbliższych tygodniach powinny związać się z klubem na kolejnych kilka lat. Barça wolała jednak prowadzić równolegle rozmowy z zawodnikami i dyrektorem, tak aby negocjacje z Piqué i Iniestą nie miały wpływu na decyzję Zubizarrety.

Sandro Rosell jest zadowolony z pracy Zubizarrety, który od początku jego mandatu, czyli 2010 roku, piastuje swoje stanowisko. Dlatego też prezydent chce, aby Bask towarzyszył mu w tej przygodzie do końca kadencji.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.