26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.23godz.13min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Długa droga z La Masii na Camp Nou

Długa droga z La Masii na Camp Nou

Debiut Adama Traoré i Patrica Gabarróna w pierwszej drużynie, na nowo pokazał ważność cantery FC Barcelony.

 

Może wydawać się, że teraz łatwo jest dostać się do składu, jednak droga z La Masii na Cam Nou zawsze była dość długa. W rzeczywistości, młodzi adepci futbolu widzieli stadion z okien swoich pokoi, jednak aby ich marzenie znalezienia się i grania tam się ziściło, trzeba było przejść długą i wyboistą drogę.

 

Dostać się do La Masii jest marzeniem wielu dzieci i ich rodziców. Z doświadczenia wiadomo, że jest to jeden z lepszych sposobów na dotarcie na Camp Nou i zadebiutowanie w pierwszym zespole. Ale trzeba pamiętać, że nie jest to prosta droga. Każdego roku dochodzi wielu nowych graczy i żaden z nich nie jest słaby. Jednak konkurencja jest bardzo duża i z końcem każdego sezonu przychodzi ten nieprzyjemny i bolesny okres, kiedy trzeba powiedzieć jakiemuś dziecku czy młodzieńcowi, że jest dobrym zawodnikiem, ale nie może zostać i powinien szukać innego klubu. Są też pozostali, którzy mają odpowiednie umiejętności, by móc kontynuować szkolenie, ale ich rodzice lub przedstawiciele czasem zostają skuszeni jakąś chwilową atrakcyjną ofertą i przestają myśleć o przyszłości dziecka. Wszystko to ostatecznie pokazuje, kto był na tyle silny, by z La Masii dostać się do pierwszego składu, czyli dojścia do celu tej niezwykle trudnej przeprawy.

 

Na zdjęciu po lewej można zobaczyć w jakim wieku zawodnicy, którzy w ostatnich latach debiutowali w Barcelonie, przybyli do La Masii. Pokazany jest tam też wiek, w którym po raz pierwszy wystąpili z pierwszym zespołem – z tego widać, ile lat zajęło im spełnienie swojego marzenia i wystąpienie na Camp Nou. Logiczne jest, że ci, którzy w szkółce pojawili się jako nastolatkowie, krócej czekali na debiut. Należy też pamiętać, że niektórzy z La Masii poszli do innych klubów, by później wrócić i zagrać w Barcelonie.

 

Osobą, która najkrócej czekała na swój debiut był bramkarz Oier, który do szkółki dołączył, kiedy miał 18 lat, a zadebiutował w wieku 19. Tymi, którzy również nie czekali długo, byli Pedro, Messi i Sergio Busquets (3 lata). Jednym z bardziej nietypowych przypadków jest Leo, który do La Masii przybył gdy miał 13 lat, a zadebiutował już jako szesnastolatek. Są też tacy, którzy zaczynali jako mali chłopcy, później znaleźli się w innych klubach, by w końcu powrócić. Tymi osobami są  Cesc Fàbregas (zadebiutował po 14 latach), Jordi Alba (po 13) czy Gerard Piqué (po 11).

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/11/dluga-droga-z-la-masii-na-camp-nou/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.