15.06.2024, g. 01:30
WNBA
Minnesota Lynx blank vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.18min.
11.38 X0.00 22.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Martino: Zabrakło nam ciągłości w ataku

Martino: Zabrakło nam ciągłości w ataku

FC Barcelona pokonała dziś Espanyol w derbach Barcelony i udało jej się zachować miejsce samodzielnego lidera ligi hiszpańskiej. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi Gerardo Martino z pomeczowej konferencji prasowej.

Trener FC Barcelony przyznał, że jego zespół grał piłką wolno w pierwszej części spotkania, chociaż poprawił się pod tym względem po przerwie. Argentyńczyk pochwalił też pracę rywali w obronie, ale nie uważa, żeby jego własnym zawodnikom brakowało intensywności, a raczej ciągłości w poczynaniach ofensywnych: „to był dobry mecz, zasłużenie zwyciężony. Espanyol bardzo dobrze zagrał w obronie. Chcieliśmy wygrać ten mecz grając jak zawsze. Byliśmy do tego wprost zobowiązani, a kiedy już atakowaliśmy, to nie brakowało nam intensywności, ale bardziej ciągłości”.

Praca szkoleniowca z Rosario przynosi zamierzone rezultaty. Widać to po wynikach, co przyznał sam trener: „Prawie sięgnęliśmy doskonałości, jeśli spojrzymy na wyniki. Jesteśmy w stanie grać lepiej, bo zawsze można robić coś lepiej”.

Według Martino to żaden problem, że Messi nie strzela goli: „Leo jest najważniejszą postacią w zespole, w którym są sami wyśmienici zawodnicy. Gra jak gra i oferuje nam pełnię swoich umiejętności. Jeśli zespół nadal będzie wygrywał, niebawem ujrzymy najlepszą wersję naszych graczy”, zapewnił. Trener nie sądzi, żeby jego rodak był zmartwiony czy zaniepokojony faktem, że znów nie zdobył gola. Problemem jest tylko to, że Messi sam postawił poprzeczkę tak wysoko, że kiedy nie zdobywa gola, niektórzy chcą mówić o jego kryzysie.

Tata Martino dodał, że „Musieliśmy wygrać ten mecz. Wszystkie mecze, które wygraliśmy, wygraliśmy zasłużenie, pokonywaliśmy naszych rywali, ale nie jesteśmy przekonani o doskonałości swojej gry”. Zapewnił również, że Alexis „jest w stanie wykańczać podania i teraz właśnie to robi. Udało mu się zdobyć gola, oferuje od siebie to co zawsze”.

Źródło: FCBarcelona.cat/Esport3.cat

mainXX:/2013/11/martino-zabraklo-nam-ciaglosci-w-ataku/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.