31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.53min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi: Marzenie z dzieciństwa się spełniło

Messi: Marzenie z dzieciństwa się spełniło

Jutro minie 10 lat od momentu, kiedy to Lionel Messi zadebiutował w barwach FC Barcelony. „Intensywnie walczyłem, aby tego dokonać i to było wyjątkowe”.

 

W sobotę przypadnie dziesiąta rocznica debiutu Messiego w bordowo-granatowych barwach, kiedy to wystąpił w Portugalii przeciwko Porto. W programie Porta 104 dla Barça TV Argentyńczyk wspomina to wydarzenie. „16 listopada to dla mnie bardzo ważna data, ponieważ tego dnia spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Intensywnie walczyłem, aby tego dokonać i to było wyjątkowe”, powiedział.

 

Jak się dowiedział?

 

Messi przypomina także moment, kiedy to została mu przekazana ta radosna wiadomość. Zrobił to koordynator młodzieżowej drużyny – Josep Colomer. „Pamiętam, że mieliśmy trening i kiedy się skończył, to Colomer przyszedł porozmawiać ze mną o kilku sprawach i potem oznajmił mi, że udam się w podróż z pierwszą drużyną. Powiedział, że powinienem po prostu pojechać i dobrze się bawić, ale kiedy wrócę, to mam z powrotem skoncentrować się na grze w sekcji młodzieżowej”, dodał.

 

Twardo stąpać po ziemi

 

Rodzice La Pulgi praktycznie powtórzyli słowa koordynatora, kiedy to ówczesny trener Messiego – Juan Carlos Pérez Rojo – powiedział im o nadchodzącym debiucie syna. „Powiedzieli, że powinienem cieszyć się każdą chwilą, którą tam spędziłem i nie muszę niczego zmieniać – dalej postępować w ten sam sposób”. Dziesięć lat później Leo wierzy, że wciąż jest tą samą osobą, która udała się wówczas w podróż do Portugalii. „Myślę, że wciąż jestem taki sam. W ten sam sposób postrzegam różne rzeczy, ale też dojrzałem i nauczyłem się, jak doceniać to, co mam”, zakończył.

 

Cały program będzie można zobaczyć na antenie Barça TV jeszcze dziś o 22:45, jutro o 14:45 i 18:45, a w niedzielę o godzinie 5:15, 11:30 i 22:15.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/11/messi-marzenie-z-dziecinstwa-sie-spelnilo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.