Messi nie współpracuje z Brau, ponieważ ten „awansował”

Messi nie współpracuje z Brau, ponieważ ten „awansował”

W oficjalnym oświadczeniu Leo Messi rzucił trochę światła na proces jego powrotu do zdrowia i wyjaśnił między innymi kwestię Juanjo Brau, który nie uda się z nim na zgrupowanie reprezentacji, a także inne sprawy dotyczące jego urazu.

Przypomnijmy, że Argentyńczyk doznał trzeciego już w tym sezonie urazu mięśniowego, który wykluczy go z gry aż do stycznia. W oficjalnym komunikacie zaprzeczono jakoby jego relacje z klubowym fizjoterapeutą, Juanjo Brau, miały zostać pogorszone.

W ostatnich latach to właśnie Brau pracował codziennie z Messim, aby utrzymać w należytym stopniu jego formę fizyczną, jednak współpraca ta została zakończona w tym sezonie, jednak nie z powodu złych relacji między nimi, ale, jak wyjaśnił Argentyńczyk, ze względu na to, że „jego aktualne obowiązki polegają na koordynacji zespołu fizjoterapeutów pierwszego zespołu. Na poziomie zawodowym i osobistym nie ma żadnej różnicy”, wyjaśniono w nocie. Oświadczenie, wystosowane w imieniu zawodnika przez Leo Messi Management, przytaczamy poniżej.

„Od kilku dni służby medyczne FC Barcelony zajmują się zawodnikiem, aby w pełni wyleczyć go z urazu. Jako, że jest zawodnikiem Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej (AFA) i ma w programie mecze dla reprezentacji narodowej, licencjonowany fizjoterapeuta, dr Luis Garcia, przybył wczoraj (wtorek) do Barcelony, jako przedstawiciel reprezentacji, aby przeprowadzić kontrolę urazu i dowiedzieć się jaki jest jego zakres”, wyjaśnia komunikat.

W tekście wyjaśniono, że „służby medyczne Barçy, jak zawsze, są odpowiedzialne za towarzyszenie zawodnikowi i zajmowanie się nim, tak jak i każdym innym zawodnikiem w tego typu sytuacjach, i dlatego to one monitorują progres i jego uraz podczas całego procesu powrotu do pełni sprawności. Nawet wtedy kiedy Leo przyjedzie do Argentyny w okresie świątecznym”.

Nota kończy się wyjaśnieniem, że „Leo Messi jest teraz możliwie maksymalnie skupiony na procesie powrotu do zdrowia, aby móc wrócić na boisko i wykonywać swój zawód i pasję: futbol”.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB