2dn.16godz.25min.

Niezawodnie jak zawsze: FC Barcelona – Granada CF (4:0)

FC Barcelona mimo kontuzji pokonała Granadę po bramkach Iniesty (karny), Ceska (karny), Alexisa i Pedro. W 81. minucie Adama zadebiutował w pierwszym zespole.

Nic nie jest w stanie powstrzymać Barçy w lidze. W sobotę na Camp Nou, pomimo plagi kontuzji, drużyna bez problemów rozprawiła się z Granadą, wygrywając 4:0, po bramkach w pierwszej połowie autorstwa Iniesty i Ceska, obydwóch z karnego, i dwóm kolejnym po przerwie, które zdobyli Alexis Sánchez i Pedro. Powrót z meczów reprezentacji nie mógłbyć lepszy. Czterech różnych zawodników zdobyło bramki, Pinto zachował czyste konto, a Adama Traoré zadebiutował w meczu pierwszej drużyny, bez Valdésa, Alvesa, Xaviego i Messiego.

Iniesta: kapitan i strzelec

Barça rozpoczęła dobrze, strzałem Alexisa w pierwszych minutach spotkania i nieuznaną bramką Iniesty z powodu spalonego. Granada przyjechała na Camp Nou z chęciami, jednak nie potrafiła utrzymać się dłużej przy piłce. Niemalże wszystkie akcje toczyły się na ich połowie i w końcu Foulquier powalił Ceska w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Iniesta, kapitan zespołu, wykonał go bezbłędnia, a Barça objęła prowadzenie.

Kolejny karny

Granada odpowiedziała swoim najbardziej aktywnym zawodnikiem, Pitim, który najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie zmusił Pinto do wysiłku dobrym strzałem. To było jednak wszystko na co było stać drużynę z Andaluzji. Barça w pełni kontrolowała przebieg spotkania, z Neymarem, który odnotowywał kolejne rajdy, zmuszając Iturre i El Arabiego do desperackich prób odebrania mu piłkie, za co otrzymali żółte kartki.

Druga bramka w spotkaniu była przeciwną. Tym razem to Iniesta był faulowany przez Frana Rico, a rzut karny wykorzystał Cesc.

Alexis zdobywa trzecią

To Pedro miał pierwszą okazję w drugiej połowie. Odnalazł się świetnie, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. To także zawodnik z Wysp Kanaryjskich został zfaulowany przez Iturrę, który został po raz drugi ukarany żółtą kartką i opuścił boisko, na 25 minut przed końcem spotkania. Gra wydawała się przesądzona, kiedy Nyom znalazł się na świetnej pozycji i mogło być 2:1, ale zdecydował się na strzał zamiast podania. Zaraz po tej akcji Alexis otrzymał podanie od Neymara i powiększył prowadzenie na 3:0.

Adama debiutuje

Z takim prowadzenie Tata Martino zaczął przeprowadzać zmiany. Busquets i Alexis zeszli, a na boisku pojawili się Song i Sergi Roberto, na ostatnie osiem minut, Adama Traoré zastąpił Neymara. 17-letni zawodnik, został ósmym, najmłodszym zawodnikiem w historii oficjalnych występów w klubie, był tylko kilka chwil, ale miał okazję się frustrować, że był bliski zdobycia bramki. Kolejna bramka jednak przyszła. W 90. minucie, Cesc mógł zdobyć bramkę, jednak podał do Pedro, a ten ustanowił wynik. Niesamowita seria trwa nadal i Barça pozostaje wciąż na szczycie z 40 punktami na 42 możliwe.

FC Barcelona – Granada CF (4:0)

FC Barcelona: Pinto; Montoya, Bartra, Piqué, Adriano; Cesc, Busquets, Iniesta; Alexis, Neymar i Pedro.

Ławka rezerowych: Oier, Song, Puyol, Sergi Roberto, Adama, Dongou i Mascherano

Granada: Roberto; Nyom, Diakhaté, Murillo, Foulquier; Iturra, Recio, Rico, Brahimi, Piti i El Arabi

Ławka rezerwowych: Karnezis, Brayan Angulo, Coeff, Yebda, Bounoanotte, Riki i Ighalo

1-0 Iniesta 20″ (Rzut karny)

2-0 Cesc 40″ (Rzut karny)

3-0 Alexis 71″ (Neymar)