Pedro: Ludzie są niesprawiedliwi wobec drużyny

Pedro: Ludzie są niesprawiedliwi wobec drużyny

Pedro Rodríguez wziął wczoraj udział w konferencji prasowej, która dotyczyła meczu z AC Milanem, ale nie tylko. Hiszpan mówił też o nieuczciwej krytyce ze strony ludzi i kibiców.

„Ludzie są bardzo niesprawiedliwi wobec drużyny. Mamy się dobrze i powinni doceniać to, że gramy dobry, solidny futbol”. Pochodzący z Wysp Kanaryjskich piłkarz był skłonny jednak przyznać, że „zespół musi poprawić kilka rzeczy, ale myślę, że to już za niedługo się stanie. Jesteśmy zadowoleni z wyników i ze sposobu w jakim gramy. W piłce nożnej najważniejsze są wyniki, które dają życie. Bycie na górze tabeli jest istotne. Nie gramy tak źle jak niektórzy ludzie sądzą. Dla zespołu liczą się wyniki i dobra gra”.

Pedro postanowił również wstawić się za kolegą z zespołu, Lionelem Messim. „Jego statystyki i gra jest spektakularna, jak co roku. Messi zawsze pomaga zespołowi, tak jak to robił w ostatnich sezonach. On potrafi zrobić różnicę”. Skrzydłowy FC Barcelony podkreśla także, że sposób w jaki gra drużyna oznacza, że „inni gracze mają więcej szans”, co jego zdaniem jest dobre dla zespołu.

Człowiekiem, który jednak w ostatnim okresie najbardziej poprawił swoją strzelecką formę jest Alexis. Pedro jest tym zachwycony i wie, że ma bardzo silnego konkurenta o miejsce w ataku Dumy Katalonii. „To wyzwanie dla mnie. Oznacza to, że musze walczyć i trenować intensywniej niż kiedykolwiek. Oczywiście chciałbym grać więcej, ale kiedy już dostaję szansę czuję się bardzo pewnie. Najważniejsze jest na koniec jednak to, że zespół wygrywa”.

26-latek nie chce jednak opuszczać zespołu. „Gram tutaj przez długi czas i moim zamiarem jest pozostanie tu. Wszyscy traktują mnie tutaj bardzo dobrze”.

Uwaga na Milan!

Następny mecz FC Barcelony odbędzie się już jutro z AC Milanem na Camp Nou w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podobnie jak reszta zespołu, Pedro wie, że jest okazja, aby zapewnić sobie awans do dalszej fazy tych rozgrywek. „To historyczny zespół z wielkimi graczami. Zdajemy sobie sprawę, że będzie trudno ich pokonać, dlatego musimy uważać, mimo że nie są w najlepszej formie”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB