18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
57dn.13godz.5min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piqué: Powinniśmy postawić Mascherano pomnik

Piqué: Powinniśmy postawić Mascherano pomnik

Po wywiadzie do francuskiego czasopisma So Foot, Gerard Piqué wypowiedział się również dla stacji telewizyjnej ESPN, gdzie między innymi wspomniał o tym, że „powinno się postawić pomnik Mascherano”.

 

Piqué o grze Barcelony w tym sezonie, powiedział: „statystycznie mieliśmy świetny początek sezonu, ale prawda jest taka, że możemy grać dużo lepiej”, mając głównie na uwadze ‘jogo bonito’ (piękną grę), o której zarzucenie zespół był ostatnio osądzany.

 

„Nie widzę się, jako jeden z fundamentów Barçy”

 

Obrońca wspomniał również: „to, że gram tak często, nie czyni mnie wcale jednym z fundamentów Barcelony. Niewątpliwie jednak jestem szczęśliwy z tego, że dostaję tyle szans i chciałbym podziękować trenerowi piękną grą”.

 

„Martino chce abyśmy kontrolowali mecz, kiedy wygrywamy”

 

Odnośnie Martino i jego taktyki, mówił: „drużyna powoli przyzwyczaja się do nowego trenera i do jego sposobu myślenia. Chce on, abyśmy wywierali na przeciwniku większą presję, żebyśmy szybko konstruowali atak, zanim rywal zdąży wrócić na pozycję oraz mamy zawsze kontrolować mecz, zwłaszcza jak wygrywamy”.

 

„Wszyscy wspieramy Messiego”

 

Pytany o Leo Messiego, powiedział: „nadchodzi taki czas, kiedy nie da rady iść już dalej, kiedy osiągnęło się wszystko. Dla mnie jest on, z czy bez tytułu najlepszego piłkarza na świecie, największym zawodnikiem w historii. Oczywiście, wszyscy go wspierają. Wiemy, że w końcu zacznie znów strzelać. Prawda jest taka, że kryzys Messiego, nie jest żadnym kryzysem”.

 

„Leo i Cristiano starają się zawsze pomagać drużynie”

 

„Jestem w jednym klubie z Messim, a kiedyś byłem z Cristiano Ronaldo i mogę bez problemu stwierdzić, że obaj mogą być świetnymi kumplami i zawsze starają się pomagać drużynie. Dodatkowo, każdy z nich jest wielkim zawodnikiem”.

 

Na pytanie o to, kto wygra Złotą Piłkę, Piqué odpowiedział: „nikt tak naprawdę nie wie, jaka decyzja padnie. Jedni mówią, że zdobędzie ją ten, który uzyskał najwięcej tytułów, drudzy natomiast, że będzie można ją otrzymać za wyśmienitą grę i indywidualną sprawność. Jeśli to pierwsze, to myślę, że faworytem byłby Ribéry. W drugim przypadku, ciężko powiedzieć, i Leo i Cristiano mieli bardzo dobry rok”.

 

„Od dwóch lat nam pomaga”

 

Gerard Piqué, podczas wywiadu, bardzo pochlebnie wypowiadał się o Mascherano: „wyśmienicie się z nim gra, bardzo dobrze przystosował się do pozycji obrońcy i świetnie się z nim rozumiem. Powinniśmy postawić mu pomnik, ponieważ już dwa lata pomaga nam na pozycji, z którą zawsze mieliśmy problem”.

 

Mecz Hiszpania-Kolumbia. Komu będzie kibicować Shakira?

 

Pytany o to, komu będzie kibicowała jego wybranka w meczu Hiszpania-Kolumbia, obrońca powiedział: „to nie mnie powinniście zadać to pytanie”, sugerując tym samym, że tylko Shakira zna na nie odpowiedź.

 

Źródło: MundoDeportivo.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/11/pique-powinnismy-postawic-mascherano-pomnik/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.