04.10.2022, g. 21:00
Liga Mistrzów
Inter Mediolan vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.54min.
14.20 X3.85 21.83 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Plan powrotu do zdrowia Messiego

Plan powrotu do zdrowia Messiego

Już wczoraj oficjalne potwierdzone zostało, iż Lionel Messi zerwał ścięgna w lewym udzie i w tym sezonie nie założy już trykotu Dumy Katalonii. Dlatego też lekarze FC Barcelony i reprezentacji Argentyny wspólnie opracowali plan rekonwalescencji, przez jaki będzie musiał przejść Leo.

 

1. 15 dni gojenia się rany

 

Pierwszym etapem w powrocie do zdrowia Lionela Messiego ma być gojenie się rany z lewego uda. Aby to uczynić, gracz musi w ciągu najbliższych dwóch tygodni odpoczywać zgodnie z zaleceniami lekarzy. Przykładanie lodu do kontuzjowanego mięśnia pozwoli szybciej zagoić ranę, która powstała w meczu z Realem Betis. Proces gojenia rozpoczął się już wczoraj po południu w Ciutat Esportiva.

 

2. Leczenie w Argentynie

 

Gdy rana całkowicie już się wygoi, na początku grudnia Leo Messi będzie kontynuował leczenie w Argentynie. Na horyzoncie jest już mundial, który rozpocznie się w czerwcu, a La Pulga jest niewątpliwie kluczową postacią swojej reprezentacji. W takim wypadku postanowiono, że Messi będzie wykonywać fizjoterapię w obiektach sportowych w Buenos Aires.

 

3. Klub nie chce wymuszać szybkiego powrotu do zdrowia

 

Pomysł z przeniesieniem Messiego do Argentyny nie jest związany z faktem, iż klub nie posiada dobrych specjalistów, ale z powodu psychologicznego problemu. Trenowanie w pobliżu reszty drużyny mogłoby wymusić szybki powrót do zdrowia. Dlatego podjęto decyzję, aby Messi leczył się w swojej ojczyźnie.

 

4. Odwiedziny Ricarda Pruny i Elvio Paolorosso

 

Chociaż leczenie będzie przebiegało w Argentynie, to klub zamierza monitorować sytuację swojego piłkarza. Zarówno doktor Ricard Pruna i trener od przygotowania fizycznego Elvio Paolorosso będą podróżowali do Argentyny, aby być w pobliżu piłkarza i rozmawiać z argentyńskimi lekarzami.

 

5. Mały okres przygotowawczy

 

Gdy fizjoterapia dobiegnie końca, a rana zostanie wyleczona i mięsień wzmocniony, Messi najpierw weźmie udział w kilku sparingach. Chodzi bowiem o to, żeby przed przystąpieniem do treningów z zespołem, Leo był dobrze przygotowany fizycznie i aby nie byłoby już ryzyka kolejnej podobnej kontuzji.

 

6. Brak presji na piłkarzu

 

Zarówno Gerardo Martino jak i Alejandro Sabelli zależy na tym, aby Messi nie śpieszył się z powrotem do gry. Pomimo szacowanej przerwy (od sześciu do ośmiu tygodni), nikt nie chce postawić konkretnej daty jego powrotu na boisko.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

Kursy na mecze FC Barcelony

Inter Mediolan - FC Barcelona

Liga Mistrzów

04/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.