Konferencja prasowa Gerardo Martino

Konferencja prasowa Gerardo Martino

„Zawsze uważałem Ajax za bardzo dobry zespół, który ma świetny system szkolenia młodzieży”, przyznał Martino. Argentyńczyk powiedział także: „wiem, że zmierzymy się z bardzo trudnym rywalem, który może zająć drugie miejsce w grupie”.

 

Gerardo Martino było obecny na konferencji prasowej zorganizowanej na Amsterdam Arenie, przed meczem Ligi Mistrzów z Ajaxem. Tata wie, że remis będzie wystarczający, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, ale będzie zadowolony jedynie z trzech punktów. „Nie myślimy o niczym innym jak o zwycięstwie”, powiedział. Na temat problemów ze skompletowaniem drużyny można było usłyszeć „Mogę zagrać defensywnym pomocnikiem w obronie lub wystawić od pierwszych minut Patrica. To moje opcje na ułożenie formacji obronnej”.

 

Przywiązany do systemu

 

Pomimo niesamowitej serii zwycięstw, Martino wciąż myśli jak może poprawić grę Barçy. „Jesteśmy związani z estetyką, którą musimy utrzymać”, powiedział. „Dobre wyniki same nie są wystarczające. Musimy wygrywać równocześnie zachowując styl gry z którego słyniemy”. Argentyńczyk dodał: „następny mecz jest zawsze najważniejszy. Nie można patrzeć dalej w przyszłość”.

 

Dobre zorganizowany klub

 

Na temat przeciwnika, Ajaxu Amsterdam, prowadzonego przez Franka de Boera, Martino stwierdził: „zawsze uważałem Ajax za bardzo dobry zespół z dobrze zorganizowanym systemem szkolenia młodzieży… Wiem, że mierzymy się z zespołem, który ma szanse na drugie miejsce w grupie”.

 

Martino obawia się także wielu podobieństw między Ajaxem i Barçą: „Patrząc na stare mecze, można sobie przypomnieć, że byli tymi którzy stworzyli częściowo styl Barçy. Kluby mają wiele wspólnego i akademia Ajaxu ma duży wpływ na obecną Barçę”, zauważył.

 

Brak najlepszego

 

Trener został oczywiście zapytany jak poradzi sobie bez Messiego i musiał przyznać, że jest to trudne. „Jeśli grasz przeciwko Barçy, będziesz zadowolony, że nie ma go w drużynie” powiedział. „Ale na szczęście mamy bardzo mocny skład i z takimi zawodnikami nie ma żadnych wymówek. W Barçy musisz zaakceptować kiedy brakuje Ci zawodników i najlepszym sposobem jest wyjście na boisko i zagranie jak najlepiej”.

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB