Szybkie awanse FC Barcelony

Szybkie awanse FC Barcelony

FC Barcelona awansowała do drugiej fazy Ligi Mistrzów, mając jeszcze mecze do rozegrania w ośmiu z dziesięciu ostatnich edycji.

 

Barça po wczorajszym zwycięstwie 3:1 nad Milanem wywalczyła awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. To nie pierwszy raz, kiedy Katalończycy są spokojni o kolejne mecze przed zakończeniem rozgrywek grupowych. Zaledwie w dwóch z ostatnich dziesięciu edycji zdarzyło się tak, że Duma Katalonii musiała walczyć o awans do ostatniej serii spotkań.

 

Dwa pojedynki do rozegrania

 

W tym sezonie, jak i w 2011/12, 2008/09 i 2005/06, Blaugrana potrzebowała zaledwie czterech meczów, aby uzyskać upragniony awans. Warto dodać, że w ostatnich dwóch przypadkach Katalończycy sięgali ostatecznie po triumf w całych rozgrywkach.

 

Barça uzyskiwała awans do 1/16 finału Ligi Mistrzów regularnie od 2004 roku, ale tylko dwukrotnie trzeba było walczyć do ostatniej kolejki. W sezonie 2009/10 udało się ostatecznie zająć pierwsze miejsce przed Interem Mediolan, a w sezonie 2006/07 Katalończycy musieli uznać wyższość Chelsea i wyszli z drugiej pozycji.

 

Siedmiokrotnie z pierwszego miejsca

 

Za każdym razem Duma Katalonii ma jeden cel – awansować z pierwszego miejsca, aby w kolejnej fazie trafić na teoretycznie słabszego rywala. Udaje się to regularnie od 2007 roku. W ciągu ostatnich dziewięciu lat Barça aż siedmiokrotnie kończyła fazę grupową na pozycji lidera.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB