2dn.16godz.44min.

Udany debiut Bartry

Reprezentacja Hiszpanii pokonała 2-1 Gwineę Równikową w towarzyskim spotkaniu. Bramki dla La Roja zdobywali Santi Cazorla oraz Juanfran, a dla gospodarzy Jimmy Bermúdez. Najważniejszym jednak faktem dla kibiców FC Barcelony jest debiut Marca Bartry.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 13. minucie spotkania, kiedy to Santi Cazorla wykorzystał błąd bramkarza Gwinei Równikowej. Gospodarze jednak dzielnie walczyli i zdołali doprowadzić do wyrównania. Jimmy Bermúdez idealnie odnalazł się w polu karnym podczas rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Pepe Reinę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Juanfran wyprowadził La Roja na prowadzenie, a z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Xabi Alonso, którego zastąpił Sergio Busquets. W drugiej części starcia bramek nie oglądaliśmy.

Dla kibiców FC Barcelony najważniejszym faktem jest to, że obrońca Marc Bartra mógł dziś zadebiutować w barwach reprezentacji Hiszpanii. Młody zawodnik rozegrał pełne 90 minut i było to dla niego dobre spotkanie. Ponadto z katalońskiego klubu zagrali także: Sergio Busquets, który na boisku pojawił się w 43. minucie i przejął opaskę kapitańską, Iniesta, który w 57. minucie zmienił Koke oraz Pedro, który wszedł za Jesúsa Navasa w 66. minucie.