5dn.22godz.28min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Xavi i Puyol wracają do Amsterdamu po 11 latach

Wtorkowe spotkanie z Ajaxem Amsterdam będzie wyjątkowe dla Carlesa Puyola i Xaviego Hernándeza. Obaj zawodnicy brali udział w pojedynku z Ajaxem rozgrywanym w ramach presezonu 2002/2003. Pamiętny mecz odbył się 4 sierpnia 2002 roku, kiedy to Xavi występował na boisku przez pełne 90 minut, natomiast Puyol został zmieniony w 63. minucie przez Gabriego.

Barça przegrała 3:4, choć prowadziła już 3:1 po bramkach Kluiverta i Savioli (2). Holendrzy jednak odwrócili wynik w połowie, a bramki dla nich zdobywali Richard Witschge, Zlatan Ibrahimovic i Ronald Koeman.

Tamto spotkanie miało charakter towarzyski i było częścią Turnieju Amsterdamskiego, w którym również uczestniczyli Manchester United i Parma. Katalończycy zajęli w nim drugie miejsce za Ajaxem.

Źródło: FCBarcelona.cat

29/04/2024 21:00

mainXX:/2013/11/xavi-i-puyol-wracaja-do-amsterdamu-po-11-latach/