Andrés Iniesta ma już 29 lat, ale wciąż w pamięci pozostaje mu spotkanie z Mallorcą w Primera División, które odbyło się 21 grudnia 2002 roku. Wczoraj miała miejsce jedenasta rocznica, kiedy to Louis van Gaal postawił na pomocnika w wyjściowej jedenastce.
Obecnie Andrés Iniesta jest żywą legendą FC Barcelony. Dla katalońskiego klub rozegrał on już 479 oficjalnych spotkań. Dziś po południu, dzień przed odwiedzeniem biura Sandro Rosella, aby podpisać nowy kontrakt, po raz kolejny zagra, jako kapitan, jako lider.
Piłkarz z Fuenteabilli ponownie przejmie stery nad drużyną FC Barcelony i warto zaznaczyć, że często to miało miejsce w trudnych dla drużyny czasach. Jednak zarówno na boisku czy poza nim (na przykład w sali prasowej) zawsze był przykładem godnym naśladowania.
Kiedy dziś w spotkaniu z Getafe na boisku zabraknie takich piłkarzy, jak Messi, Neymar, Xavi, Puyol i Valdés, to on przejmie odpowiedzialność za wynik, drużynę i przebieg meczu. Tydzień temu również rozpoczął starcie, jako kapitan zespołu i nie zawiódł.
Źródło: MundoDeportivo.com