Barça zastanawia się nad Agüero

Barça zastanawia się nad Agüero

Kun, pierwszy kontakt. Takim nagłówkiem obudziła nas Barcelona w środę. Lokalna gazeta Sport stwierdziła, że kataloński klub kontaktował się z agentem Sergio Agüero, aby sprawdzić, czy argentyński napastnik byłby zainteresowany powrotem do ligi hiszpańskiej i grą u boku swojego przyjaciela – Leo Messiego.

 

Chociaż, według prasowych doniesień, „wszyscy w klubie mają świadomość, że podpisanie kontraktu z Argentyńczykiem nie będzie łatwe, to w planach jest zrobienie wszystkiego, aby sprowadzić gracza światowej klasy.” Dlatego dyrektorzy sportowi w ostatnich dniach podjęli dwa kroki – pierwszy, aby sprawdzić, czy Argentyńczyk zechce opuścić Premier League oraz drugi, czyli „kilka spotkań z jego agentem – Hernánem Reguerą, który od dwóch miesięcy mieszka w Barcelonie.”

 

Koszty transferu są fundamentalną sprawą. Właśnie dlatego dyrektorzy sportowi Barcelony poprosili Reguerę o zagwarantowanie im „przyjęcia z zadowoleniem rozpoczęcia oficjalnych negocjacji” nie później niż do końca tego roku. Tylko wtedy odbędą podróż do Manchesteru, gdy będą wiedzieli, że ich działania nie są bezpodstawne.

 

Liczne źródła wskazują, że kwota transferu będzie wynosić 50 milionów euro. Jednak, według Sportu, przeszkodą mogą być sprawy wewnętrzne, czyli napięte stosunki między prezydentem Barcelony – Sandro Rosell oraz Manchesteru City – Ferránem Soriano.

 

Źródło: Marca.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB