Del Bosque liczy na Xaviego

Del Bosque liczy na Xaviego

Nie strzelił bramki w wygranym przez Hiszpanię Mundialu w 2010 roku w RPA, nie trafił do siatki także na Euro 2008, ale nikt nie ma wątpliwości, że Xavi Hernández jest w samym sercu złotego wieku hiszpańskiego futbolu.

 

Xavi będzie w fantastycznej formie na Mistrzostwa Świata. On jest profesjonalistą, najlepszym piłkarzem w hiszpańskim futbolu. Prezentuje sobą ogromny szereg wartości. Nasza reprezentacja i jego klub mają przywilej posiadać takiego pomocnika w swoim zespole”, powiedział Fernando Hierro, pytany o wątpliwości i krytyczne uwagi, które pojawiły się w ostatnich miesiącach w odniesieniu do mózgu FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii.

 

Vicente del Bosque nigdy nie ukrywał, że Xavi jest jego oczkiem w głowie. Kiedy inni go krytykują, selekcjoner szuka sposobu, aby go wspierać: „To tylko krótki okres i nie trzeba wymagać coś jeszcze od niego. Musimy zachować ostrożność. Nie ma powodu, aby być pesymistą. Jako piłkarz, Xavi jest w świetnej formie fizycznej i nie ma powodu, aby pojawiły się jakiekolwiek problemy. To jego nie dotyczy”.

 

Wątpliwości, co do formy Xaviego pojawiły się już na Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, do tego stopnia, że nawet zdecydował się opuścić drużynę, choć w następstwie presji ze strony Vicente del Bosque i jego kolegów z drużyny, zmienił zdanie i został z nimi.

 

Del Bosque nie ma wątpliwości, że najbliższe miesiące w wykonaniu Xaviego nadal będą takie same: Mamy do niego zaufanie, a ja szczerze mówiąc nie sądzę, że coś takiego może się zdarzyć„.

 

Źródło: Marca.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB