5dn.10godz.56min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Getafe kolejną przeszkodą w Copa del Rey

Jeżeli FC Barcelona dopełni formalności i wyeliminuje FC Cartagenę z 1/16 finału Copa del Rey, to w kolejnej fazie tych rozgrywek zagra z Getafe, które pewnie pokonało Gironę.

Getafe pokonało 5-2 w dwumeczu Gironę i zostanie kolejnym rywalem prawdopodobnie FC Barcelony. Kataloński klub w pierwszym meczu wygrał 4-1 z FC Cartageną, więc nic nie wskazuje na to, że na Camp Nou nie dopełni się formalność.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Getafe i Gironą padł remis 1-1 po bramkach Timora i Marica. Jednak madrycki klub nie pozostawił żadnych złudzeń na Coliseum Alfonso Pérez i pewnie wygrał aż 4-1. Gole zdobywali: Pablo Sarabia, Adrián Colunga (karny), Lafita, López oraz Castro (karny).

1/8 finału

Spotkania 1/8 finału zostały zaplanowane na 8 i 15 stycznia. Niestety FC Barcelona w tym okresie ma bardzo napięty terminarz. Rok 2014 rozpocznie się od ligowych starć z Elche (5 stycznia, Camp Nou) oraz Atlético Madryt (11/12 stycznia, Vicente Calderón). Jednak między nimi będzie miał miejsce pierwszy mecz Copa del Rey.

Po meczu z wiceliderami La Liga, przyjdzie pora na rewanż Copa del Rey z Getafe, a potem na kolejne ligowe pojedynki – z Levante UD (18/19 stycznia, Estadio Ciudad de Valencia) oraz Málagą (25/26 stycznia, Camp Nou). Jeżeli FC Barcelona przejdzie fazę 1/8 oraz 1/4 finału i zagra w półfinałach, to maraton zakończy się dopiero w połowie lutego, kiedy tak naprawdę rozpocznie się walka o Ligę Mistrzów. Wówczas przerwa między meczami dłuższa niż 3 dni nastąpi dopiero po starciu z Realem Sociedad (22/23 luty).