31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.15godz.22min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Katalonia – Republika Zielonego Przylądka

Katalonia – Republika Zielonego Przylądka

Reprezentacja Katalonii zagra w poniedziałek o godzinie 19:00 towarzyskie spotkanie z Republiką Zielonego Przylądka. Mecz ten odbędzie się na Lluís Companys Olympic Stadium. i weźmie w nim udział ośmiu zawodników FC Barcelony.

 

Aż ośmiu piłkarzy FC Barcelony znalazło się w 22-osobowej kadrze – Martín Montoya, Cristian Tello, Cesc Fàbregas, Gerard Piqué, Jordi Alba, Marc Bartra, Sergio Busquets i Sergi Roberto zagrają dziś dla reprezentacji Katalonii. Warto dodać, że sześciu innych niegdyś grało na Camp Nou: Marc Valiente (Valladolid), Oriol Rosell (Kansas City), Víctor Sánchez (Espanyol), Sergio Garcia (Espanyol), Bojan Krkic (Ajax) oraz Oriol Riera (Osasuna).

 

Ponadto, debiutujący dziś selekcjoner, Gerard López, również spędził czas w FC Barcelonie – grał w pierwszej drużynie od 2000 do 2005 roku, a wcześniej stanowił o sile Barçy B.

 

Niebieskie rekiny

 

Wyspy Zielonego Przylądka, to kraj o populacji zaledwie pół miliona ludzi. W 2011 roku wygrali oni z Kamerunem, gdzie grał Alex Song. Zakwalifikowali się wówczas do Pucharu Narodów Afryki, a co więcej – awansowali aż do ćwierćfinału. Jest to niespodzianka międzynarodowego futbolu w ostatnich latach.

 

Na początku tego roku rozpoczęli grę w play-off do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Niestety zostali zdyskwalifikowani, a wynik ich wcześniejszego meczu z Tunezją został unieważniony ze względu na grę nieupoważnionego piłkarza.

 

Afrykański rywal

 

Republika Zielonego Przylądka jest dla reprezentacji Katalonii trzecim rywalem z Afryki. Wcześniej grali oni z Tunezją (0-0) i Nigerią (1-1). W ciągu ostatnich dwudziestu meczów rozgrywanych od 1998 roku, Katalonia grała z rywalami z najwyższej półki, jak Chile, Ekwador czy Kolumbia. Mimo to porażki odnosili tylko trzy razy: dwa razy z Brazylią i raz z Argentyną (ostatnia przegrana – maj 2008, Camp Nou, 0-1).

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/12/katalonia-republika-zielonego-przyladka/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.