Trener Getafe, Luis García Plaza, powiedział kilka słów po przegranym meczu u siebie z FC Barceloną. Getafe na początku prowadziło, jednak ostatecznie zostało rozgromione.
„Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie. Pierwsze 25 minut było bardzo dobre. Także w drugiej połowie nie było źle, też w pewnych momentach zagraliśmy jak trzeba. Ale przeciwko takim drużynom trzeba być perfekcyjnym. Nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy, bo oni ich nie wybaczają. Graliśmy dobrze, ale nie perfekcyjnie i dlatego zapłaciliśmy tak wysoką cenę”, mówił García.
„Mieliśmy jeszcze kilka dobrych akcji po tych dwóch golach. Oni strzelili trzy gole w ciągu ośmiu minut i na coś takiego ciężko jest zareagować. Mogliśmy wyrównać do 3-3, co by nas uspokoiło, ale nie udało się. Zrobiliśmy co się dało, ale nie postawiliśmy kropki nad i, więc Barcelona to wykorzystała”, dodał.
Na pytanie o to, co trzeba było zrobić, by zatrzymać Barçę podczas tych magicznych dziesięciu minut, powiedział: „To było zbyt duże zaskoczenie. Ciężko jest zatrzymać coś takiego. Nie da się napierać na taką drużynę jak Barcelona cały czas”.
Na koniec powiedział: „Kończymy będąc w połowie tabeli i będąc w Pucharze Króla. Nie jest źle. Teraz trzeba spędzić ten czas z rodziną jak najlepiej i później wrócić z jeszcze większą siłą. Myślę, że skończymy jako dziesiąci, albo coś koło tego, tak więc szansa na więcej będzie w drugiej części La Liga”.
Źródło: As.com