24.02.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Getafe CF
Do meczu pozostało:
2dn.15godz.19min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Menotti: Martino nie powiedział, że chce odejść

Menotti: Martino nie powiedział, że chce odejść

Były argentyński trener FC Barcelony – César Luis Menotti udzielił wywiadu dla programu Esports en Xarxa w La Xarxa.

 

Menotti wypowiadał się na temat swojego rodaka. „Martino nie powiedział, że chce odejść z Barçy. To bardzo poważny trener z dużymi ambicjami.”

 

Argentyńczyk przeanalizował także styl Barçy pod wodzą Martino. „Martino bardzo stawiał na Messiego, który był zmęczony i nie miał zasłużonych wakacji. Potem pojawiły się trudności – kontuzje ważnych zawodników jak Puyol, czy też Iniesta i Xavi.”

 

Były trener Barcelony skomentował również fakt, że „bardzo trudno jest utrzymać zespół na wysokim poziomie jak Pep. To nie jest łatwe. Barcelona to zespół o najwyższych aspiracjach, z graczami, którzy nie rezygnują ze stylu i są liderami na boisku. Jednak porównując zespół z Barçą Guardioli, mówimy o jednym z najlepszych zespołów w historii futbolu.”

 

Argentyńczyk wypowiedział się także na temat kontuzji Messiego. „Widziałem jak Messi intensywnie pracuje. Można stwierdzić, że robi wszystko, by jak najszybciej powrócić do gry.”

 

Na pytanie, komu przyznałby Złotą Piłkę, Menotti miał przygotowaną jasną odpowiedź. „Messi jest najlepszym piłkarzem. To prawda, że Cristiano miał dobry sezon, ale Messi jest o wiele ważniejszym zawodnikiem dla kolektywu. Messi daje gole, asysty i wiele rzeczy, których brakuje Cristiano. Ani Cristiano ani Ribéry nie osiągną wyników Messiego.”

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2013/12/menotti-martino-nie-powiedzial-ze-chce-odejsc/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.