1dn.10godz.29min.

Neymar show: FC Barcelona 6-1 Celtic Glasgow

FC Barcelona pewnie wygrała ostatnie spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i zajęła pierwsze miejsce w grupie H, awansując do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Głównym bohaterem widowiska na Camp Nou był Neymar, który zdobył efektownego hat-tricka. Ponadto, w strzelaniu pomagali mu Gerard Piqué, Pedro oraz wracający po kontuzji Cristian Tello.

FC Barcelona ostatnio rozczarowywała wszystkich swoją grą. Dwie porażki w krótkim czasie – z Ajaxem Amsterdam i Athletic Bilbao – zrobiły swoje, a nawet wygrana z FC Cartageną wówczas nie pomogła. Jednak mecz z Celtikiem Glasgow pozwala patrzeć na kataloński zespół w pozytywnych barwach.

Szybka bramka Piqué

FC Barcelona wyszła na prowadzenie już w 7. minucie spotkania, kiedy to Gerard Piqué znalazł się w idealnym miejscu w polu karnym i trafił piłką do siatki po interwencji bramkarza przy strzale Alexisa. Katalońska drużyna od tego momentu zaczęła grać „swoje” i tworzyła sobie kolejne akcje, jednak brakowało w nich skuteczności.

2 i 3 przed przerwą

Pedro był drugim piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców podczas cudownego wieczoru na Camp Nou. Kanaryjczyk wykorzystał podanie Neymara i podwyższył prowadzenie na 2-0. Ten wynik nie satysfakcjonował FC Barcelony, która chciała zejść na przerwę z większym prowadzeniem.

Tuż przed gwizdkiem sędziego strzelanie rozpoczął Neymar. Martín Montoya zagrał w pole karne do niekrytego Brazylijczyka, a ten nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki. Warto tutaj zaznaczyć, że był to pierwszy gol napastnika w Lidze Mistrzów.

Hat-trick Neymara

FC Barcelona całkowicie zdominowała spotkanie. Piłkarze Taty Martino atakowali wyosko presingiem, co przynosiło zamierzone skutki. Co więcej, goście nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacij, aby zagrozić bramki Pinto.

Po przerwie piłkarze katalońskiego zespołu wyszli na murawę jeszcze bardziej zmotywowani i wcale nie zamierzali zasiąść na laurach. Efektem tego było szybka zdobyta bramka – ponownie przez Neymara. Idealnym podaniem przy tej okazji popisał się Xavi. Brazylijczyk pewnie uderzył z dalszej odległości i na tablicy wyników widniało już 4-0.

Neymarowi jednak to było mało i ostatecznie skompletował hat-tricka w 58. minucie. Asystę przy tym golu zaliczył Adriano. Forster mimo dobrej gry w poprzednich spotkaniach, gdzie był pewnym punktem swojej drużyny, na Camp Nou nie miał swojego dobrego dnia.

Honorowe trafienie

FC Barcelona nadal szukała bramek i stwarzała kolejne okazje. W 63. minucie Tata Martino wpuścił na boisko Cristiana Tello, który w ostatnim czasie leczył kontuzję. Wszedł on za niezwykle aktywnego Alexisa. Młody zawodnik potrzebował niespełna dziesięć minut, aby trafić obok bezradnego Forstera i zdobyć gola na 6-0.

W kolejnych minutach na boisku zameldowali się Alex Song oraz Dongou. Zeszli natomiast Sergio Busquets i gwiazda wieczoru, Neymar. Brazylijczyk otrzymał od kibiców owację na stojąco, na którą w zupełności zasłużył.

Kiedy mecz dobiegał już powoli końca, Celtic Glasgow zaatakował i zdobył honorową bramkę. Samaras wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i wpakował piłkę do siatki głową, dając fanom szkockiej drużyny chociaż tyle na osłodę po zajęciu ostatniego miejsca w grupie.

Warto jeszcze dodać, że Samaras miał jeszcze jedną dogodną sytuację do zdobycia gola. Napastnik Celticu minął Pinto, ale na bramce wówczas pojawił się Gerard Piqué, który głową wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną FC Barcelony aż 6-1.

FC Barcelona 6-1 Celtic Glasgow