Neymar: Teraz spełniam swoje marzenia

Neymar: Teraz spełniam swoje marzenia

W wywiadzie dla oficjalnego magazynu Champions League, Neymar mówił, jak duże znaczenie miało dla niego przybycie do Barçy, o swoim postrzeganiu Romario, Ronaldo, Rivaldo i Ronaldinho w klubie oraz o swoich obecnych planach i tych na przyszłość.

 

„W końcu nadszedł czas, że musiałem opuścić Brazylię. Wybrałem grę dla tego niesamowitego klubu i wszyscy przyjęli mnie z otwartymi ramionami”, mówił Neymar, dodając, że był poruszony tym, że ponad 50.000 osób przyszło na jego prezentację na Camp Nou.

Brazylijczycy w Barcelonie

Jeśli chodzi o byłych graczy Barçy, pochodzenia brazylijskiego, to Neymar skupił się konkretnie na czterech z nich: Romario, Ronaldo, Rivaldo i Ronaldinho. „Ronaldinho w Barcelonie tworzył historię. To co wyczyniał na boisku, było niesamowite. Ronaldo natomiast szedł swoją własną drogą, a Romario i Rivaldo mieli własny, unikalny styl. Nie uważam, że każdy z nich grał podobnie. Ja również mam swój styl”, mówił napastnik, dodając: „Mam nadzieję być tak samo świetny, jak tamta czwórka”.

Jako osobę, która najbardziej pomagała mu zaadaptować się w nowym miejscu i zawsze mu pomagała, Neymar wyznaczył Daniego Alvesa: „Trzeba mieć u swego boku dobrego przyjaciele, który ci pomorze w każdej sprawie. Moim jest Alves, który odegrał dużą rolę w moim przystosowaniu się do nowego miejsca. On jest dla mnie naprawdę ważną osobą, jest oparciem nie tylko w klubie, ale też poza nim. Dani pomógł mi oraz mojej rodzinie”.

Dobre przystosowanie

Neymar wspomniał również o swojej przeprowadzce do Katalonii i wstąpieniu do klubu, mówiąc, że to nigdy nie jest łatwe. „Czuję się jak we śnie. Na boisku, z jednej strony mam Messiego, z drugiej jest Xavi. Jestem bardzo szczęśliwy i zaszczycony że mogę z nimi grać, ale nie odczuwam też tak dużej presji z tego powodu. Myślę, że dobrze się przystosowuję do tego, że wymagania są na najwyższym poziomie i, że wszyscy oczekują od nas perfekcji”, mówił napastnik.

„Z Messim zacząłem rozumieć się błyskawicznie. Pracowaliśmy razem i za każdym razem było coraz lepiej. To jest to, co jest ważne, gra i praca dla całego zespołu i z całym zespołem i mam nadzieję, że będzie wychodziło to nam jak najlepiej”, mówił Neymar, który dodał również, że zawsze oglądał mecze Ligi Mistrzów, by mieć rozeznanie w europejskiej grze: „Zawsze oglądałem Ligę Mistrzów, tam byli najlepsi zawodnicy i moim marzeniem było też tam zagrać. Teraz spełniam to marzenie”.

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB