1dn.9godz.30min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Pedritazo: Getafe – FC Barcelona (2:5)

Z Pedro w formie, Barça strzeliła pięć bramek Getafe, które prowadziło 2:0 po 14 minutach. Zespół utrzymał fotel lidera dzięki hat-trickowi Pedro i trafieniom Cesca.

Pedro sprawił świąteczny prezent w Getafe, prowadząc Barçę w meczu, zdobywając trzy bramki na trudnym terenie, w którym zespół był wybrakowany z powodu kontuzji i zawieszeń. Dwie szybkie bramki Getafe postawiły wysoko poprzeczkę drużynie Martino, ale wróciła ona do gry z wysoką jakością, charakterem i dumą. Pedro zdobył trzy bramki, asystował przy kolejnej i wywalczył rzut karny w znakomitym występie.

2:0 w pierwszym kwadransie

Barça zapłaciła wysoką cenę za słaby początek, mimo że sprawy mogły mieć zupełnie inny obrót, gdyby Piqué był w stanie strzelić na początku spotkania. Jego strzał jednak trafił w nogi bramkarza Getafe, a krótko po tym gospodarze objęli prowadzenie, Escudero pokonał Pinto. Praktycznie natychmiast, Getafe powiększyło prowadzenie, kiedy niepilnowany Lisandro znalazł drogę do siatki po rzucie rożnym.

Odrabianie strat przez Barçę

Barça musiała zacząć podejmować ryzyko i z Iniestą starającym się przyśpieszyć akcje, rozpoczęła przejmowanie kontroli nad spotkaniem i spychanie zespołu Getafe coraz bardziej. W 18. minucie Pedro zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał. Getafe starało się stwarzać zagrożenie, ale Alba kursujący na lewej flance pokazywał niezwykłą determinację i charakter, sprawiając, że bramka dla Blaugrany miała być kwestią czasu.

Hat-trick Pedro w dziewięć minut

W ciągu dziewięciu minut przed przerwą, Pedro zmienił oblicze spotkania: najpierw zdobywając bramkę kontaktową po asyście Cesca, następnie po akcji Sergi Roberto, który miał świetną okazję, ale strzelił wysoko nad poprzeczką, Pedro zdobył wyrównującą bramkę, schodząc ze skrzydła, a na koniec zamienił dośrodkowanie Alby na trafienie dające prowadzenie.

Getafe było na deskach, próbując wszystkiego, aby powstrzymać Barçę, włącznie z faulami, które zakończyły się żółtą kartką dla Mosquery.

Cesc ustala wynik

Tempo miało się uspokoić, po tym jak Barça zwolniła i zaczęła długo rozgrywać piłkę. Sprawiło to jednak, że Diego Castro postraszył ich w jednym z ataków. To okazało się jednak ostatnią szansą Getafe na wyrównanie wyniku spotkania. W odpowiedzi Cesc – na pograniczu spalonego – zdobył bramkę, po asyście… Pedro.

Bohater meczu wywalczył także karnego, którego na bramkę zamienił Cesc. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla Barçy i klub ze stolicy Katalonii zakończył rok w fotelu lidera La Liga.

Getafe – FC Barcelona (2:5)