21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.2min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergi Roberto początkiem zmiany pokoleń

Sergi Roberto początkiem zmiany pokoleń

Tata Martino powiedział ostatnio: „FC Barcelona tworzy drużynę” i wystawił Sergi Roberto po raz pierwszy w pierwszym składzie w pucharowym spotkaniu.

 

Pierwszy zespół prędzej czy później stanie przed konieczną zmianą pierwszego składu, który zdobył wszystko. Z pewnością zmiana pokoleniowa już się rozpoczęła wraz z pojawieniem się wielu młodych zawodników, którzy będą stanowić podstawową jedenastkę za kilka lat. Pewne zmiany nastąpią niedługo, średnioterminowo lub za kilka lat, ale są to decyzje, które koniecznie muszą być podjęte. Pep Guardiola przychodząc „rezygnował” z Ronaldinho i Desc. Rok później z Eto”o.

 

Każdy przypadek jest inny i nie był osoby w szatni, która chciała się pozbyć ulubionego Brazylijczyka z Porto Alegre. Ale czas płynie i prosi się o stawianie na młodzież. To jest prawo życia. Wśród wychowanków, którzy przybyli w ostatnim czasie do pierwszej drużyny znajdziemy Bartrę, Monotyę, Tello i Sergi Roberto. Ten ostatni jest wybierany do poprowadzenia nowego pokolenia, wśród fanów panuje przekonanie, że ich rola obecnie powinna być większa. Tata Martino powiedział kilka dni temu, że „Barcelona jest zespołem” i w piątek, w meczu przeciwko Cartagenie, dał mu po raz pierwszy wystąpić w pierwszym składzie. Zawodnik z Reus był zmiennikiem także w czterech spotkaniach, pokazując że jest gotowy od kiedy to potrzebne. Ma on 21 lat i jest to jego pierwszy sezon jako zawodnik z pierwszej drużyny choć zadebiutował dwa lata temu, gdy Pep Guardiola dał mu wystąpić w ostatnich kilku minutach pierwszego półfinału Ligi Mistrzów na Santaigo Bernabéu. Jest młody i logiczne, że niecierpliwy, ale wie, że tego mógł się spodziewać.

 

Pomocnik po meczu w Pucharze Hiszpanii powiedział: „Oczywiście, że chciałbym grać więcej, dostawać więcej minut, ale wiem, że to nie jest łatwe przy najlepszych zawodnikach na świecie, uczę się wiele od nich”. I to jest prawda. Ma najlepsze przykłady w swojej drużynie. Wie, że czas działa na jego korzyść i musi tylko czekać. „Wiem, że w końcu przyjdzie to na co tyle pracuje, wreszcie będę wykorzystany, muszę mieć dużo cierpliwości, ale jestem na uprzywilejowanej pozycji”, powiedział zawodnik z Reus, który docenia trenera: „To dobrze, że trener mi ufa”. Podczas gdy on cierpliwie czeka, fani cieszą się i rozmawiają o jego występach. Zmiany zaczną się od Sergi Roberto.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/12/sergi-roberto-poczatkiem-zmiany-pokolen/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.